Menu

21 czerwca dniem wolnym od pracy? Mieszkańcy UK chcą świętować powrót do normalności

21 czerwca dniem wolnym od pracy? Mieszkańcy UK chcą świętować powrót do normalności
Czy 21 czerwca stanie się dniem wolnym od pracy? (Fot. Getty Images)
Ponad 20 tys. osób podpisało petycję do Borisa Johnsona, aby 21 czerwca stał się oficjalnie świętem Bank Holiday. Pomysł poparło również kilku parlamentarzystów, a sam rząd przekazał, iż zajmie się rozważeniem prośby i wkrótce na nią odpowie.
Reklama
Reklama

Zgodnie z zaprezentowaną niedawno przez Borisa Johnsona mapą drogową powrotu do normalności, 21 czerwca zniesione mają być wszelkie restrykcje i ograniczenia w kontaktach społecznych, ponieważ większość mieszkańców kraju będzie już wówczas zaszczepiona.

Premier podkreślił jednak, że nic nie może być pewne, a przy podejmowaniu każdej decyzji będzie się kierował danymi, a nie datami.

Ponad 20 tys. osób podpisało petycję, aby pozwolić Brytyjczykom na celebrowanie pierwszego dnia powortu do normalności. Autorzy petycji chcą, aby dzień 21 czerwca był oficjalnie dniem wolnym od pracy.

Apel poparł m.in. szef Lib Demu Ed Davey. "Cały kraj potrzebuje dnia wolnego - wspaniałego, brytyjskiego, letniego dnia wolnego" - zwrócił uwagę poseł. "Miejmy nadzieję, że będzie to dzień spotkań przy grillu i pikników, ale - dzięki braku restrykcji - zawsze będziemy mogli iść do pubu, gdyby padał deszcz" - dodał.

Do petycji pozytywnie odniósł się także poseł torysów Steve Baker. "Byłoby wspaniale mieć dzień wolny od pracy, aby świętować naszą wolność" - przekazał.

Link do petycji: Create a one off Bank Holiday on Monday June 21st 2021.

Czytaj więcej:

CBOS: Ponad połowa Polaków nie planuje wakacji w tym roku

Wakacje dla zaszczepionych Brytyjczyków? Rząd Hiszpanii rozważa pomysł

EasyJet z "obietnicą ochrony" brytyjskich klientów

Mieszkańcy UK masowo rezerwują zagraniczne loty i wakacje

  Komentarze
  • Rapapap
   24 lutego, 18:46

   Cały lockdown to jeden wielki dzień wolny od pracy dla wielu osób - więc koniec restrykcji to czas powrotu do pracy a nie świętowania ....co najwyżej to powinien być dzień wolny dla kluczowych pracowników którzy przez całe te lockdowny ciężko pracowały aby ci lenie mieli żarcie i alkohol pod nosem.

  • YouTube: Kasia Kempinguje
   24 lutego, 20:00

   WoW! Nasz kemping zapewne będzie pękał w szwach :-D No i bardzo dobrze, super, cieszę się :-)

  • Wqrvion
   24 lutego, 20:33

   Frajerzy, jakiej "normalności"??
   Ma być "New Normal".

  • Kasia
   25 lutego, 02:21

   Powinno byc dodatkowy dzien wolny w czerwcu lub idealnie we wrzesniu. Nie sama praca sie zyje.W innych krajach w Europie maja wiecej dni wolnych. Tych bank holidays jest malo tak naprawde. Np w PL wolne nowy rok, trzech kroli, wielki piatek poniedz wielkanocny 1 2 i 3 maj boze cialo, 15 sierpnia 1 i 11 listopada 25 26 grudnia to daje 13 dni swatecznych wolnych!!

  • Lola
   25 lutego, 06:06

   Dlaczego nie napisaliście artykułu o tym że ponad 120 tysięcy osób podpisało petycje żeby nie wprowadzać paszportów szczepionkowych?

  • Jaceeek
   25 lutego, 07:35

   Dokładnie @Rapapap, nierobom będącym od roku czasu na płatnych wakacjach jeszcze mało wolnego. Key workers, którzy ciężko tyrali cały okres lockdown'u nie mają z tego dosłownie nic, a nieroby siedzące na furlough często dostawały więcej pod postacią zapomogi, niż harujący ciężko pracownicy fabryk.

  • Łukasz
   25 lutego, 09:36

   u mnie we firmie ze 170 kierowców regularnie pracuje ok 50, bo reszta na furlough. Większość z nich jest na nim od początku wprowadzenia zapomogi przez Gov UK. Jak wrócą-jeśli wrócą , to będą mieli niewykorzystane urlopy. FIrma płaci na teraz 100% wynagrodzenia ,a ja żeby te 100% dostać to musiałem o 3 rano - 5 dni w tygodniu wstawać, a oni sobie w domu pili trunki do upadłego. Obecnie jestem na furlough ze względów na problem ze zdrowiem, ale jak bym nie miał to bym szorował kilometry aż miło...Czy wolne potrzebne ? U mnie we firmie w BHol się pracuje ,a firma oddaje to w postaci day in lieu.

  • He
   25 lutego, 12:27

   21 niedziela jak niedziela wolna

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.04.2021
  GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama