Menu

Iga Świątek: Nadchodzący sezon będzie trudniejszy

Iga Świątek: Nadchodzący sezon będzie trudniejszy
Wkrótce cała Polska znów będzie kibicować Idze podczas Australian Open. (Fot. Getty Images)
'Nadchodzący sezon będzie trudniejszy' - przyznała Iga Świątek w wywiadzie opublikowanym na stronie internetowej WTA. Polska tenisistka po ubiegłorocznym triumfie we French Open spodziewa się większych oczekiwań wobec niej.
Reklama
Reklama

Z tego powodu Świątęk w trakcie przygotowań do sezonu treningi na korcie łączyła z zajęciami pod okiem psycholożki Darii Abramowicz, aby wzmocnić sferę mentalną.

19-latka przyznała również, że choć ma już na koncie wielkoszlemowy tytuł, to w kwestii określania celów na 2021 nie zaszła większa zmiana.

"Cały proces nie uległ zmianie i muszę robić to, co zwykle. To dla mnie dobra wiadomość, bo czuję się w tym bezpiecznie. Oczywiście z tyłu głowy mam myśl, że teraz stoją za mną więksi sponsorzy, większe zobowiązania, więc jest jakiś element nowości" - przyznała.

"Myślę, że dam sobie z tym radę, skoro udawało mi się łączyć tenis z nauką" - dodała.

Tuż po paryskim triumfie Świątek zdradziła, że będzie się koncentrowała na tym, aby jej forma była bardziej stabilna. Młoda zawodniczka ma świadomość, że nie jest to łatwe zadanie.

"Raczej nie uda mi się tego osiągnąć w tym roku. Mówienie o turniejach i stabilnej formie przez cały sezon, to szersza perspektywa. Na razie skupiam się na podstawach, aby równy poziom trzymać na jednym treningu po drugim" - podkreśliła.

Obecnie Polka przebywa w Melbourne, gdzie 8 lutego rozpocznie się wielkoszlemowy Australian Open. W ubiegłym roku dotarła w tym turnieju do 4. rundy, w której uległa Estonce Anett Kontaveit.

Czytaj więcej:

Świątek, Stoch, Zmarzlik - następcy przerośli wielkich mistrzów

Świątek, Lewandowski i Sierzputowski laureatami Wielkiej Nagrody Honorowej PKOl

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.04.2021
  GBP 5.2235 złEUR 4.5481 złUSD 3.7978 złCHF 4.1279 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama