Menu

Oxfam: Zarobki 10 najbogatszych ludzi wystarczyłyby na szczepionki dla wszystkich

Oxfam: Zarobki 10 najbogatszych ludzi wystarczyłyby na szczepionki dla wszystkich
Majątek światowych miliarderów od marca do grudnia 2020 roku wzrósł o 3,9 biliona dolarów. Na zdjęciu dyrektor Amazona, Jeff Bezos. (Fot. Getty Images)
Majątek 10 najbogatszych ludzi zwiększył się w czasie pandemii koronawirusa o 540 miliardów dolarów. Ta kwota wystarczyłaby, aby uchronić wszystkich ludzi przed popadnięciem w ubóstwo z powodu pandemii i sfinansować wszystkim szczepionki - poinformowała międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam.
Reklama
Reklama

W opublikowanym wczoraj raporcie "The Inequality Virus", czyli "Wirus nierówności", organizacja stwierdziła, że zmniejszenie liczby osób żyjących w ubóstwie do poziomu sprzed kryzysu wywołanego pandemią może zająć ponad dekadę.

Tymczasem łączny majątek światowych miliarderów od marca do grudnia 2020 roku wzrósł o 3,9 biliona dolarów - obliczył Oxfam.

10 najbogatszych ludzi, wśród których są Jeff Bezos, Elon Musk, Bernard Arnault, Bill Gates i Mark Zuckerberg, powiększyło w tym okresie majątek o 540 miliardów dolarów - podał Oxfam. Jak wynika z raportu, ta suma wystarczyłaby, aby uchronić wszystkich ludzi na świecie przed popadnięciem w ubóstwo w wyniku pandemii i zapłacić za szczepionkę przeciw Covid-19 dla każdego.

W raporcie stwierdzono także, że do września 2020 roku Bezos zarobił tak dużo, że mógł dać wszystkim 876 tys. pracowników Amazona premię w wysokości 105 tys. dolarów i nadal być tak zamożnym, jak przed pandemią.

Organizacja charytatywna zachęca rządy do rozważenia wprowadzenia wysokich podatków dla najbogatszych i korporacji.

Czytaj więcej:

Elon Musk jest już bogatszy niż Mark Zuckerberg

Niemcy: Wielkie strajki w Amazonie tuż przed świętami

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Wyprzedził Jeffa Bezosa

Problemy z brytyjską szczepionką. UE dostanie ją z opóźnieniem

  Komentarze
  • Dex
   26 stycznia, 21:57

   No i o to chodziło ...... ***** ***

  • Invisible
   27 stycznia, 07:26

   Organizacja charytatywna zachęca rządy do rozważenia wprowadzenia wysokich podatków dla najbogatszych i korporacji.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama