Liga włoska: Lozano strzelił gola w dziewiątej sekundzie, ale Napoli przegrało

Pomimo świetnej akcji Lozano (na zdj. przy piłce), Napoli przegrało... (Fot. Getty Images)
Meksykanin Hirving Lozano strzelił gola dla Napoli już w dziewiątej sekundzie wyjazdowego meczu z Veroną, ale były to miłe złego początki. Neapolitańczycy przegrali 1:3 i spadli w tabeli włoskiej ekstraklasy na szóste miejsce.

Tuż po rozpoczęciu meczu Lozano otrzymał długie podanie od Niemca Diego Demme, wykorzystał błąd Federico Dimarco i posłał piłkę do siatki. Od pierwszego gwizdka upłynęło dokładnie 8,95 sekundy. To trzeci najszybszy gol w historii Serie A. Szybciej zdobyli bramki tylko Rafael Leao dla AC Milan w ubiegłorocznym meczu z Sassuolo (6,8 s) oraz napastnik Piacenzy Paolo Poggi w spotkaniu z Fiorentiną w 2001 roku (8,9 s).

W 34. minucie Dimarco zrehabilitował się za nieudaną interwencję, strzelając wyrównującego gola, a w drugiej połowie zwycięstwo Veronie dały trafienia Czecha Antonina Baraka oraz Mattii Zaccagniego. W drużynie gospodarzy cały mecz rozegrał Paweł Dawidowicz, a w ekipie gości do 83. minuty występował Piotr Zieliński.

We wcześniejszym meczu z udziałem dwóch polskich piłkarzy Juventus Turyn pokonał u siebie Bolognę 2:0. Bramki gospodarzy bronił Wojciech Szczęsny, a gości - Łukasz Skorupski.

Juventus i Napoli mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz.