Menu

USA: Mieszkanka Detroit wygrała miliard dolarów na loterii

USA: Mieszkanka Detroit wygrała miliard dolarów na loterii
Piątkowa wygrana jest drugą co do wielkości w historii Mega Millions i trzecią w loteriach w Stanach Zjednoczonych. (Fot. Getty Images)
Mieszkanka amerykańskiego stanu Michigan wygrała miliard dolarów na loterii Mega Millions. Całą kwotę dostanie, jeśli zgodzi się na rozłożenie wypłat na 30 lat. Jednorazowo może otrzymać 739,6 miliona dolarów. Wygrana podlega opodatkowaniu.
Reklama
Reklama

Według ABC News, piątkowy los został kupiony w Novi na przedmieściach Detroit. Wygraną w edycji, której wyniki podano w sobotę nad ranem, zapewniły liczby: 4-26-42-50-60 z dodatkową 24.

Zwycięzcy głównych nagród w Mega Millions i w wielu innych amerykańskich loteriach mają dwie opcje. Mogą wybrać jednorazowo gotówkę, ale w przypadku wygranej w wysokości miliarda wyniesie ona po potrąceniu podatków zazwyczaj ok. 530 milionów. Druga możliwość to zdecydować się na odebranie od razu jedynie części pieniędzy i rozłożenie reszty kwoty na 29 kolejnych rocznych rat. Dostają wówczas pełną wygraną pomniejszoną o podatki.

Piątkowa wygrana jest drugą co do wielkości w historii Mega Millions i trzecią w loteriach w Stanach Zjednoczonych - poinformowali przedstawiciele Mega Millions. Największa w USA i w ogóle na świecie wygrana - 1,537 miliarda dolarów - padła 23 października 2018 roku i trafiła do osoby z Karoliny Południowej.

W stanie Michigan zwycięzcy nie muszą ujawniać tożsamości, ale muszą się osobiście zgłosić po odbiór pieniędzy. Ze zdjęcia opublikowanego przez ABC News wynika, że posiadaczką szczęśliwego losu jest młoda kobieta.

Z informacji Mega Millions wynika, że poprzednio główną nagrodę w tej loterii w Michigan wygrano 17 razy. Największa wygrana w całym stanie na jakiejkolwiek loterii wynosiła dotąd 337 milionów dolarów i trafiła do osoby, która nabyła kupon Powerball.

"Około 97 centów z każdego dolara wydanego na loterię jest zwracane do stanu w postaci dotacji na Fundusz Pomocy Szkolnej, wypłat zdobywcom niższych nagród oraz prowizje dla sprzedawców i detalistów" – poinformowali przedstawiciele loterii w Michigan. Jak dodali, w roku podatkowym 2019 loteria przekazała ponad 1 miliard dolarów szkołom publicznym w tym stanie. Od swego powstania w 1972 roku Mega Millions wyasygnowała ponad 23 miliardy dolarów na wsparcie edukacji publicznej w Michigan.

W środę w hrabstwie Allegany w stanie Maryland sprzedano zwycięski los na loterii Powerball wartości 731,1 miliona dolarów. Była to czwarta co do wielkości wygrana w historii Powerball i szósta w amerykańskich loteriach.

Czytaj więcej:

EuroMillions: Ktoś w UK wygrał £79 milionów

Rekordowa popularność National Lottery w sieci

W przyszłym roku gra w National Lottery dozwolona od lat 18

  Komentarze
  • Wertyuio
   24 stycznia, 11:55

   oby tylko nie sfiksowala

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.04.2021
  GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama