Menu

Australian Open: Naomi Osaka usunęła zdjęcie pokazujące trening

Australian Open: Naomi Osaka usunęła zdjęcie pokazujące trening
Osaka sfotografowana po wczorajszym treningu, w drodze powrotnej do hotelu. (Fot. Getty Images)
Tenisistka Naomi Osaka, triumfatorka trzech turniejów Wielkiego Szlema, w tym Australian Open w 2019 r., usunęła z mediów społecznościowych zdjęcie przedstawiające trening na korcie w Adelajdzie w towarzystwie czterech osób.
Reklama
Reklama

W tym mieście Osaka, ale i inne gwiazdy światowego tenisa, m.in. Serena Williams, Novak Djokovic oraz Rafael Nadal, mogą, zgodnie z przepisami kwarantanny obowiązującej z powodu koronawirusa w stolicy stanu Australia Południowa, trenować na korcie pięć godzin dziennie - poinformowała strona yahoo!sport.com.

Tym samym ich przygotowania do udziału w Australian Open nie są tak bardzo zakłócone, jak tych zawodników, którzy przebywają już w Melbourne.

Wielu z tych, którzy przylecieli do Melbourne nie może trenować, bo w stanie Wiktoria i jego stolicy obowiązują znacznie ostrzejsze przepisy kwarantanny.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy byli na pokładach samolotów gdzie stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem, zostali skierowani na dwutygodniową tzw. twardą kwarantannę, bez możliwości trenowania na kortach przez najbliższe 14 dni. Takich tenisistek i tenisistów jest już ponad 70.

Zdjęcie z treningu Osaki nie pozostało jednak niezauważone w tenisowym światku. Jeden z włoskich dziennikarzy ujawnił, że sportowcy przebywający w Melbourne są wręcz wściekli, że organizatorzy turnieju nie traktują wszystkich równo.

"Tenisiści nie są zbyt zadowoleni z nierównego traktowania. To zdjęcie Naomi Osaki doprowadziło ich do szaleństwa" - napisał na Twitterze Luca Fiorino.

W ostatnich dniach na antypody 15 samolotami przyleciało 1200 uczestników Australian Open. W Melbourne zagra troje polskich singlistów: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Z rywalizacji wycofała się z powodu kontuzji kolana Magda Linette.

Czytaj więcej:

Australian Open: Ruszyła sprzedaż biletów na przyszłoroczną edycję

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama