Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Pandemiczny mural Banksy'ego w Bristolu

Pandemiczny mural Banksy'ego w Bristolu
57-letnia właścicielka domu, na którym pojawiła się praca Banksy'ego, w ciągu jednej nocy stała się milionerką. (Fot. Getty Images)
Brytyjski artysta Banksy potwierdził, że grafika zatytułowana 'Aachoo!' (ang. Apsik!), która pojawiła się w czwartek na jednym z domów w Bristolu, jest jego autorstwa - informuje BBC.
Reklama
Reklama

Najnowsze dzieło Banksy'ego pojawiło się w nocy 10 grudnia na Vale Street, która jest jedną z najbardziej stromych ulic w Wielkiej Brytanii - jej kąt nachylenia to prawie 22 stopnie. 

Praca nosi tytuł "Aachoo!!" (ang. apsik!) i przedstawia starszą kobietę, która podczas kichnięcia traci protezę zębową, a także "burzy" ciąg domów.

Niektórzy twierdzą, że mural jest żartobliwym ostrzeżeniem i namawia do noszenia maseczki ochronnej w dobie pandemii. Artysta potwierdził na swoim Instagramie, że to on jest autorem malowidła.

57-letnia Aileen Makin - właścicielka domu, na którym pojawiło się graffiti - miała sprzedać budynek i była już umówiona na podpisanie umowy w przyszłym tygodniu. Kobieta zdecydowała się jednak zrezygnować ze sprzedaży, po tym jak okazało się, że wartość domu wzrosła do prawie 5 mln funtów (wcześniej wyceniano go na 300 tys. funtów).

"Aachoo!" to nie pierwsze dzieło stworzone przez Banksy'ego podczas pandemii. W kwietniu artysta pokazał na Instagramie swoją pracę, przedstawiającą szczury robiące bałagan w jego własnej łazience. "Moja żona nienawidzi, kiedy pracuję z domu" - skomentował zdjęcie artysta.

Zachowujący anonimowość Banksy zdobył sławę przede wszystkim malowanymi potajemnie graffiti, które często są komentarzem do wydarzeń politycznych czy zjawisk społecznych.

Jego tożsamość wciąż pozostaje tajemnicą; wiadomo jedynie, że pochodzi z Bristolu i pod koniec lat 90. XX w. przeniósł się do Londynu.

Czytaj więcej:

Banksy też pracuje z domu. Pokazał nową pracę

Odnaleziono skradzione drzwi z muralem Banksy'ego

Londyn: Służby sprzątające metro usunęły pracę Banksy'ego

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.12.2023
  GBP 5.0458 złEUR 4.3303 złUSD 4.0181 złCHF 4.5913 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama