Menu

Londyn może wejść po lockdownie na 2. poziom restrykcji

Londyn może wejść po lockdownie na 2. poziom restrykcji
Jakie obostrzenia będą obowiązywać w Londynie od 3 grudnia? Prawdopodobnie dowiemy się już w czwartek. (Fot. Getty Images)
Po zakończeniu blokady w Anglii do brytyjskiej stolicy najprawdopodobniej powrócą obostrzenia na drugim poziomie. To oznacza m.in. zakaz spotkań osób z różnych gospodarstw domowych w pomieszczeniach zamkniętych - informuje Standard.co.uk.
Reklama
Reklama

Wczoraj premier Boris Johnson potwierdził, że po zakończeniu lockdownu 2 grudnia w Anglii nastąpi powrót do trzypoziomowej skali restrykcji regionalnych, które jednak zostaną wzmocnione w stosunku do poprzedniej wersji.

Jeśli - jak się oczekuje - w Londynie zostanie wprowadzony 2. stopień obostrzeń, na zewnątrz będzie obowiązywała "reguła sześciu" i w mocy pozostanie zakaz spotykania się w zamkniętych pomieszczeniach z osobami spoza własnego gospodarstwa domowego. Puby i bary mogą być otwarte, ale tylko jeśli alkohol podawany będzie wraz ze znaczącymi posiłkami.

Premier Boris Johnson ma ogłosić w czwartek, który poziom będzie obowiązywał od 3 grudnia w różnych częściach kraju. W sprawie Londynu nie podjęto jeszcze żadnych wiążących decyzji, ale wiele może zależeć od tego, czy w najbliższych dniach nastąpi istotna zmiana w przebiegu epidemii w brytyjskiej stolicy.

Liderzy londyńskich społeczności jeszcze nie zalecili rządowi, jaki stopień restrykcji byłby najbardziej odpowiedni, ale oczekuje się, że nie będzie on wyższy od 2. (Fot. Getty Images)

Liderzy londyńskich społeczności jeszcze nie zalecili rządowi, jaki stopień koronawirusowych restrykcji jest - ich zdaniem - najbardziej odpowiedni. Jednak umieszczenie brytyjskiej stolicy na najwyższym 3. poziomie, spotkałoby się z ostrym sprzeciwem niektórych polityków i przedsiębiorców - wskazuje Standard.co.uk.

"Ponowne otwarcie Londynu w bezpieczny i zrównoważony sposób ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sprzedawcom detalicznym i branży rekreacyjnej okazji do nadrobienia kilku miliardów straconych funtów" - twierdzi Jace Tyrrel, dyrektor New West End Company, która zrzesza dziesiątki biznesów w centrum Londynu.

"Mamy nadzieję, że rząd umieści Londyn co najwyżej na poziomie 2., jeśli nie 1." - dodaje.

Czytaj więcej:

Anglia: Posłowie poparli trzystopniowe restrykcje i zamykanie pubów o 22:00

Anglia: Święta mogą być wyjątkowo trudne, gdy skończy się lockdown

Anglia: Gdzie mogą wrócić ostre restrykcje po zakończeniu lockdownu?

Większość dzielnic Londynu z własnymi aplikacjami do śledzenia Covid-19

Johnson potwierdza: Po lockdownie powrót do regionalnych wzmocnionych restrykcji

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.03.2021
  GBP 5.306 złEUR 4.579 złUSD 3.839 złCHF 4.131 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama