Menu

Formuła 1: Raikkonen i Giovinazzi w składzie Alfa Romeo na sezon 2021

Formuła 1: Raikkonen i Giovinazzi w składzie Alfa Romeo na sezon 2021
Oświadczenie zespołu zakończyło falę spekulacji. (Fot. Getty Images)
Zespół Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen, w którym kierowcą testowym i rozwojowym jest Robert Kubica, oficjalnie potwierdził dzisiaj, że w sezonie 2021 team będą nadal reprezentowali na torach Fin Kimi Raikkonen i Włoch Antonio Giovinazzi.
Reklama

Oświadczenie zespołu zakończyło falę spekulacji dotyczącą przyjścia w miejsce Giovinazziego syna siedmiokrotnego mistrza świata Niemca Michaela Schumachera, Micka.

Młody Schumacher, który jest związany kontraktem sponsorskim z ekipą Ferrari, był już kilka razy przymierzany do włoskiego teamu. Teraz zapewne trafi do zespołu Haas, który jako jedyny w stawce dwudziestu ekip nie ogłosił jeszcze oficjalnie swojego składu na nowy sezon.

Przed najbliższym wyścigiem 1 listopada o Grand Prix Emilii-Romanii Giovinazzi zajmuje szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw, Raikkonen jest siedemnasty. Alfa Romeo jest ósma wśród konstruktorów.

41-letni Raikkonen, który jest obecnie najstarszym kierowcą w F1, tydzień temu w Portugalii zaliczył 327. start w wyścigu GP i jest w tym względzie rekordzistą.

"Alfa Romeo Racing Orlen to dla mnie więcej niż zespół, to jak druga rodzina. To ekipa, który ceni ciężką pracę bardziej niż słowa. Nie mogę się już doczekać przyszłego roku i mam nadzieję, że wyniki będziemy mieli lepsze niż teraz" - wyznał Raikkonen.

Także Giovinazzi przyznał, że jest bardzo zadowolony z możliwości kontynuowania współpracy. "Alfa Romeo Racing Orlen jest moim domem w Formule 1, cieszę się, że ta relacja będzie kontynuowana przez kolejny rok. Zrobiłem wszystko co w mojej mocy, aby pomóc ekipie w poprawie wyników. Osiągnęliśmy już sporo, ale wiem, że przed nami jest jeszcze długa droga do czołówki" - dodał Włoch.

Czytaj więcej:

Kimmi Raikkonen czyta dzieciom bajki na dobranoc

Raikkonen nie jest zainteresowany esportem

Syn Michaela Schumachera weźmie udział w treningu w Niemczech

F1: Vettel wierzy, że syn Schumachera będzie jeździł w elicie w przyszłym sezonie

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama