Menu

Najdroższy dom w Londynie trafił na sprzedaż za £54 mln

Najdroższy dom w Londynie trafił na sprzedaż za £54 mln
Rezydencja ma jeden z największych basenów w prywatnym domu w centrum Londynu. (Fot. cliftonpropertypartners.com)
Jedna z najstarszych rezydencji w ekskluzywnej dzielnicy Mayfair jest wystawiona na sprzedaż za 54,5 miliona funtów, co czyni ją najdroższą nieruchomością na wolnym rynku w Londynie od czasu lockdownu - informuje Homesandproperty.co.uk.
Reklama

Cena za kamienicę przy Upper Grosvenor Street jest ponad 32 razy wyższa niż 1,7 miliona funtów, za które nieruchomość zmieniła właściciela w 2008 roku.

Budynek pomiędzy Park Lane a byłą ambasadą USA został poddany gruntownej renowacji zleconej przez obecnych właścicieli, nazwanych w rejestrze gruntów jako "firma Boss Holdings Ltd z siedzibą w Jersey".

Remont, nadzorowany przez architektów z Camden z Kalyvides Partnership, stworzył rezydencję o powierzchni 1 350 m2. Nieruchomość ma 12 sypialni, 9 łazienek i 3 salony. Jest też prywatny parking na dwa samochody.

W piwnicy znajduje się basen o długości 7 metrów, uważany za jeden z największych basenów w prywatnym domu w centrum Londynu. 

Rezydencja ma 1 350 m2 powierzchni. (Fot. cliftonpropertypartners.com)

Na najniższej kondygnacji znajdziemy też jacuzzi, studio fitness, saunę i kino, a także pomieszczenia dla personelu - informuje Homesandproperty.co.uk.

Sześciokondygnacyjny dom, który pojawił się w ofercie agencji Clifton Property Partners, został zbudowany w 1732 roku, co czyni go jedną z najstarszych zachowanych rezydencji w Mayfair. 

Specjaliści twierdzą, że od początku pandemii zaobserwowali ogromny wzrost popytu na większe nieruchomości z przestrzenią zewnętrzną i miejscem do pracy w domu.

Najnowsze dane agentów Savills ujawniły, że w Londynie w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2020 r. właściciela zmieniło 226 domów z ceną wyższą niż 5 milionów funtów, co stanowi 12-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Dom został zbudowany w 1732 roku, co czyni go jedną z najstarszych zachowanych rezydencji w Mayfair. (Fot. cliftonpropertypartners.com)

Czytaj więcej:

Mieszkania w Polsce nie staniały w czasie pandemii

Kalifornijska posiadłość Meghan Markle i księcia Harry’ego "nie jest w pełni bezpieczna"

Rekordowa sprzedaż domów w UK

Londyn: Miejsca, które zmienią się nie do poznania w ciągu 15 lat

  Komentarze
  • Moon
   23 października 2020, 08:42

   Mogliby chociaż elewacje odświeżyć...

  • Kero
   23 października 2020, 11:40

   wlasnie o to chodzi "angielski urok"
   zobacz palace w uk to samo

  • SILESIAN
   23 października 2020, 21:05

   Co za bzdury w tvp widziałem ze Anglicy mieszkaja w szarych domkach , ktore nie ruwnaja sie do polskich willi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama