Menu

Niemcy: Puste półki w sklepach, brakuje papieru toaletowego

Niemcy: Puste półki w sklepach, brakuje papieru toaletowego
Mieszkańcy Niemiec ruszyli do sklepów po papier toaletowy. (Fot. Getty Images)
W związku z sytuacją epidemiczną w Niemczech, w tamtejszych mediach społecznościowych zaroiło się w weekend od zdjęć opatrzonych hasztagiem #toilettenpapier, na których widać puste półki sklepowe - informuje dziennik 'Frankfurter Allgemeine Zeitung'.
Reklama

Podobnie jak wiosną, gdy w kraju rozpoczynała się pierwsza fala epidemii koronawirusa, klienci znowu kupują w większych ilościach niż zwykle, zwłaszcza papier toaletowy, makarony i konserwy. Na początku pandemii, w drugim tygodniu marca, sprzedaż papieru toaletowego w Niemczech wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim - przypomina gazeta.

Przynajmniej w niektórych działach ponownie zwiększa się popyt - wskazują sieci sklepów Lidl i Aldi Sued. Według Lidla, dotyczy to głównie produktów higienicznych.

W sobotę rozpoczęły się pierwsze zwiększone zakupy środków higienicznych w supermarketach i drogeriach, w niedzielę ludzie stali w kolejkach przed drogeriami na dworcach. Nawet w przypadku usług kurierskich liczba dostaw papieru toaletowego wzrosła - informuje dziennik "Bild".

Hakle, producent tego towaru z Duesseldorfu, zainstalował pierwszy uliczny automat do papieru toaletowego w Niemczech, gdzie można kupić go o każdej porze dnia i nocy. Za dwie rolki zależnie od jakości papieru trzeba zapłacić 1,50 lub 2 euro. W automacie można także kupić chusteczki higieniczne i dezynfekujące - donosi "Bild".

Zakupy "chomików", jak niemiecka prasa nazywa klientów zaopatrujących się na zapas, jeszcze nie są powszechnym zjawiskiem. Doniesienia o opróżnianiu półek pochodzą głównie z Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii. W południowo-zachodnich Niemczech dużą rolę odgrywa również strach przed zamknięciem granic. W miasteczku Kehl w Badenii-Wirtembergii w ostatnich dniach nastąpił ogromny wzrost liczby kupujących z przygranicznego francuskiego regionu Alzacja - poinformowała "FAZ" Sabine Hagmann, dyrektor generalna stowarzyszenia handlowego w tym landzie.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 4 325 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 12 kolejnych zgonów - poinformował w poniedziałek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Dzień wcześniej informował o ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, a trzy poprzednie dni przyniosły rekordowe dobowe przyrosty - 6 638, 7 334 i 7 830 infekcji.

Czytaj więcej:

Niemcy: Surowsze zasady w walce z koronawirusem

Niemcy: Kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem

  Komentarze
  • Anty
   19 października 2020, 12:56

   Przydalyby sie surowsze niz dotychczas zasady protestow przeciwko tym durnym rygorom. Prawda sie wylala i swiatowi lekarze beda sadzic WHO za to co zrobili. Doprowadzili nas do skrajnych sytuacji i dalej prowadza te chore obostrzenia.

  • Kargul
   19 października 2020, 13:40

   No ludzie trzymajta mie bo nie wytrzymam, giermańcom srajtaśmy zabrakło, no koniec świata..

  • Jagger
   19 października 2020, 14:23

   Ten papier toaletowy to jakiś niezwykły fetysz :)

  • Do anty
   19 października 2020, 14:32

   Zgadzam się. W tej chwili należy zatrzymać to szaleństwo. Człowiek sam siebie wykończy i to dzieje się na naszych oczach. Telewizje, dziennikarze i cała reszta mediów z kręgosłupem moralnym prostym niczym kij od miotły, za manipulowanie liczbami, sianie paniki, wywołanie kryzysu gospodarczego-zapamiętamy. Ilu ludzi straciło środki do zycia, prace? Ilu ludzi popadnie w choroby psychiczne? Big brother trwa w najlepsze

  • Socjalizm i marksizm
   19 października 2020, 15:28

   zawsze konczy sie brakiem papieru do d...py

  • Londyn
   20 października 2020, 10:29

   Widze ze Niemcy przyjely model Brytyjski do walki z wirusem Hahaha

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama