Menu

Holandia: Rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem

Holandia: Rekordowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem
Sytuacja epidemiologiczna w Holandii pogarsza się z dnia na dzień. (Fot. Getty Images)
W Holandii potwierdzono 3 011 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to nowy dzienny rekord wzrostu liczby infekcji - poinformował Narodowy Instytut Zdrowia (RIVM).
Reklama

"Liczba przypadków gwałtownie wzrosła w prawie wszystkich regionach i we wszystkich grupach wiekowych" - przekazał RIVM.

Poprzedni rekord - 2 995 infekcji - odnotowano w niedzielę.

Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Holandii dotąd zgłoszono 122 538 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a 6 442 osoby zmarły w związku z Covid-19.

Wczoraj wieczorem zaczną obowiązywać nowe obostrzenia, ogłoszone w poniedziałek przez rząd. Premier Mark Rutte przekazał, że restrykcje są nieuniknione ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się wirusa.

Wczoraj w Holandii odnotowano 3 011 nowych zakażeń. (Fot. Getty Images)

Przedsiębiorcom zalecono, aby pracownicy pracowali w domu, z wyjątkiem przypadków, gdy ich obecność jest niezbędna. Bary i restauracje muszą być zamknięte najpóźniej o godz. 22:00. Holendrzy mają unikać podróżowania między Amsterdamem, Rotterdamem i Hagą - miastami o najwyższym wskaźniku infekcji - jeżeli nie jest to konieczne.

Sklepy detaliczne w tych miastach będą mogły odmówić obsługi klientom, którzy nie noszą masek. Imprezy sportowe będą zamknięte dla publiczności, a zgromadzenia ograniczone do 40 osób. W spotkaniach towarzyskich w domach będą mogły brać udział maksymalnie trzy osoby.

Czytaj więcej:

Holandia: Najwyższa liczba nowych zakażeń koronawirusem w ciągu doby

W Holandii szereg nowych restrykcji w związku z pandemią

  Komentarze
  • Yeske
   30 września, 11:21

   Mieszkam w NL i jakoś tych bzdur w mediach nie słyszałem, a wogóle nie ma takiego Jak Holandia a jest Królestwo Niderlandów krócej Niderlandy.

  • Roman
   30 września, 14:08

   Bałwan jesteś i tyle. Jak byś radia słuchał albo telewizję to byś wiedział. Zwłaszcza, że co chwilę o tym trąbią. Królestwo Niderlandów nazywane jest u nas Holandią czy ci się to podoba czy nie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.11.2020
  GBP 5.027 złEUR 4.468 złUSD 3.762 złCHF 4.131 zł

  Sport


  Sport

  Reklama