Menu

Kalifornijska posiadłość Meghan Markle i księcia Harry’ego "nie jest w pełni bezpieczna"

Kalifornijska posiadłość Meghan Markle i księcia Harry’ego "nie jest w pełni bezpieczna"
Harry i Meghan mieszkają teraz w Malibu, ale czy ich dom jest bezpieczny?... (Fot. PAP/EPA)
Multimilioner Terry Cunningham, który - wraz z żoną Randi – zaprojektował i zbudował posiadłość 'The Chateau of Riven Rock', kupioną w maju przez parę Sussex, wyjawił, że działka, na której stoją zabudowania może im sprawić duży kłopot. Wystarczy, że spadną ulewne deszcze, a z góry ruszy lawina błotna.
Reklama
Reklama

Posiadłość w hrabstwie Santa Barbara, która kosztowała 14,7 milionów dolarów, jest wyrafinowana, nowoczesna i luksusowa. Zawiera nawet czujniki optyczne uruchamiające ogrzewanie, gdy z pobliskiego Pacyfiku nadciąga mgła. Jednak – zdaniem Cunninghama – zagrażają jej lawiny błotne, które w każdej chwili mogą zejść z pobliskich, spustoszonych przez pożary wzgórz. Coś podobnego zdarzyło się już w sąsiedztwie – w 2018 roku, gdy spadły tam wyjątkowo ulewne deszcze.

"Z pewnością nie myśleliśmy o tym, gdy budowaliśmy ten dom (w 1999 roku - przyp. red), ale dziś wziąłbym to pod uwagę" - stwierdził biznesmen w wywiadzie dla "Daily Mail". Pochodzący z Kanady Cunningham - dyrektor generalny w firmie programistycznej Descartes Labs, nie szczędził też miłych słów na temat posiadłości, wzorowanej na klasycznych prowansalskich rezydencjach, otoczonej rozległymi trawnikami, wielopoziomowymi ogrodami różanymi, potężnymi cyprysami i 100-letnimi drzewkami oliwnymi. "To był nasz wymarzony, rodzinny dom i nadal kochamy to miejsce" - oświadczył.

Przyznał, że zaprojektował "pałacową" rezydencję z dziewięcioma sypialniami i 16 łazienkami w najdrobniejszych szczegółach. Dołożył: spa, dwupokojowy pensjonat, bibliotekę, pokój gier, salon gier, kino i prywatną siłownię, a do tego duży basen i kort tenisowy oraz plac zabaw dla dzieci.

"Prawdopodobnie jednym z najfajniejszych pomieszczeń w domu jest kuchnia" - podkreślił. "Otwiera się na boczne patio, gdzie znajduje się piec do pizzy" - dodał. Bardzo sprytnie wymyślił też piwniczkę na wino. W podłodze umieścił deski ze starego młyna, które polewał winem, by "pachniały prawidłowo".

Dom został ukończony w 2003 roku. Cunninghamowie sprzedali go w 2009 roku. Wtedy nabywcą był rosyjski miliarder Siergiej Grishin, nazywany "Oligarchą z pociętą twarzą" ("Scarface Oligarch"). W najbliższym sąsiedztwie mieszkają: Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow i Rob Lowe.

Czytaj więcej:

Harry i Meghan "stracili szansę" na powrót do królewskiego życia

Ojciec Meghan Markle apeluje do swojej córki, by nie użalała się nad swym losem

Meghan Markle otrzymała życzenia urodzinowe od rodziny królewskiej

Meghan wygrała sprawę w sądzie o ochronę tożsamości przyjaciółek

Meghan Markle namawia do udziału w wyborach prezydenckich w USA

Współautor biografii Meghan i Harry’ego ostro krytykuje rodzinę królewską

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.04.2021
  GBP 5.2513 złEUR 4.5552 złUSD 3.8065 złCHF 4.1413 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama