Menu

UK: Kot Palmeston zrezygnował z obowiązków głównego łowcy myszy w MSZ

UK: Kot Palmeston zrezygnował z obowiązków głównego łowcy myszy w MSZ
Palmerston przechodzi na emeryturę... (Fot. Getty Images)
Palmerston, kot, który od ponad czterech lat mieszkał w siedzibie brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych, poinformował wczoraj, że rezygnuje z pełnienia obowiązków głównego łowcy myszy brytyjskiej dyplomacji, gdyż pragnie wieść spokojniejsze życie na wsi.
Reklama

W liście wysłanym do Simona McDonalda, najwyższego rangą urzędnika służby cywilnej w MSZ, Palmerston - który ma na Twitterze 106,6 tys. obserwujących - wyjaśnił, że w czasie epidemii koronawirusa, tak jak wiele innych osób, zaczął pracować z domu i doszedł do wniosku, iż życie z dala od dyplomatycznego zgiełku jest spokojniejsze i łatwiejsze.

Wyraził przekonanie, że jego znak firmowy, jakim było udawanie, że śpi, podczas gdy w rzeczywistości podsłuchiwał rozmowy zagranicznych dygnitarzy, będzie z pewnością sporą stratą dla brytyjskich służb wywiadowczych, ale w miarę jak przybywa mu lat, musi myśleć także o sobie i zrezygnować z dyplomatycznych obowiązków. Życie na wsi bardzo mu się spodobało, szczególnie lubi teraz wspinać się na drzewa.

Palmerston podkreślił, że jest dumny, iż przez te lata mógł podać łapkę politykom z tylu krajów, zaś tak liczne grono obserwujących jego konto jest dowodem, że nawet ci na czterech łapach mogą odegrać ważną rolę budowaniu wizerunku Wielkiej Brytanii i pomóc w osiąganiu jej celów. Zapewnił, że choć formalnie kończy pracę, nadal pozostanie ambasadorem Wielkiej Brytanii. List został podpisany odciskami dwóch kocich łapek.

Palmerston, czarno-biały kot, który przygarnięty został przez MSZ w kwietniu 2016 r., nosi imię na cześć XIX-wiecznego ministra spraw zagranicznych i dwukrotnego premiera, wicehrabiego Palmerstona. Wiadomo, że kilkakrotnie miał spięcia, poważniejsze niż tylko groźne pomiaukiwania, z Larrym, oficjalnym kotem urzędu premiera na Downing Street 10, ale jak twierdzi stacja BBC, nie były one przyczyną jego rezygnacji.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusa u kota

W UK pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u kota

UK: Kotka Georgie po 12 latach odnalazła swoich właścicieli

  Komentarze
  • Agat
   8 sierpnia, 15:33

   Najlepszy news na Londynku od dawna ! ... i jak zgrabnie napisany 👍.

  • Jan
   8 sierpnia, 21:00

   Szczerze to powinien taki kot rzadzi tym krajem bo i Ci co sa na6gorze to calkowita porazka i nie zanosi sie ze bedzie lepiej wobec tego moze byc pies kot albo zolw u wladzy

  • Juliusz
   8 sierpnia, 21:52

   Kot musi uciekać bo w tym zapyziałym Londku szczurów jak kusych psów i moga go zjeść 😉😂

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 20.10.2020
  GBP 5.045 złEUR 4.587 złUSD 3.893 złCHF 4.281 zł

  Sport


  Sport

  Reklama