Menu

Salony piękności, siłownie i teatry będą otwarte. Anglia i Szkocja znoszą kolejne restrykcje

Salony piękności, siłownie i teatry będą otwarte. Anglia i Szkocja znoszą kolejne restrykcje
W poniedziałek wznowią działalność m.in. salony piękności. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd ogłosił wczoraj kolejne kroki w celu luzowania restrykcji wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa w Anglii. Również rząd Szkocji potwierdził przejście do następnej fazy znoszenia ograniczeń.
Reklama
Reklama

W Anglii już od jutra mogą się odbywać występy artystyczne - teatralne, muzyczne, operowe i taneczne - na świeżym powietrzu i z udziałem publiczności, choć z ograniczoną liczbą widzów i zachowaniem dystansu między nimi. Ponadto, rozpoczną się próby na niewielką skalę występów w obiektach zamkniętych, które mają sprawdzić, w jaki sposób będą mogły bezpiecznie wznowić działalność.

Również od jutra działalność mogą wznowić baseny na otwartym powietrzu, parki wodne, a także możliwe będzie rekreacyjne uprawianie sportów zespołowych na otwartym powietrzu.

Od poniedziałku otworzyć się mogą salony piękności, ośrodki spa, studia tatuażu i podobne usługi, choć muszą one przystosować się do rządowych wytycznych w zakresie bezpieczeństwa.

Natomiast 25 lipca to data otwarcia basenów krytych, siłowni i innych obiektów sportowo-rekreacyjnych w pomieszczeniach zamkniętych, choć muszą się one dostosować do wytycznych; konieczne będą wcześniejsze rezerwacje i ograniczona zostanie liczba osób, które będą mogły w nich jednocześnie przebywać.

Tymczasem rząd Szkocji potwierdził wczoraj przejście do następnej fazy znoszenia ograniczeń. Od piątku ludzie mogą się spotykać w grupach do 15 osób z trzech gospodarstw domowych na zewnątrz oraz do ośmiu osób w pomieszczeniach zamkniętych, możliwe będzie także pozostawanie u kogoś na noc.

W poniedziałek otwarte zostaną centra handlowe, a także gabinety dentystyczne. Natomiast od 15 lipca otwarte mogą zostać puby, restauracje, hotele i wszystkie inne obiekty noclegowe, a także muzea, kina, biblioteki, placówki opieki nad dziećmi i fryzjerzy. Możliwe będą także ceremonie religijne w świątyniach z udziałem wiernych.

Czytaj więcej:

Anglia: Pierwszy weekend po otwarciu pubów "raczej spokojny"

Szkocja nie zwolni z kwarantanny przyjezdnych z Hiszpanii

National Gallery w Londynie ponownie otwarta

Od dzisiaj do UK już bez 14-dniowej kwarantanny

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama