Menu

Brytyjski minister: Łączenie 5G z koronawirusem to "niebezpieczny nonsens"

Brytyjski minister: Łączenie 5G z koronawirusem to "niebezpieczny nonsens"
Koronawirus wywołany przez sieć 5G? "To po prostu nonsens, niebezpieczny, fałszywy nonsens" - twierdzi Michael Gove. (Fot. Getty Images)
Michael Gove, minister bez teki w rządzie Borisa Johnsona, stwierdził, że krążące w internecie teorie spiskowe mówiące o rozsiewaniu koronawirusa za pomocą masztów sieci 5G to 'niebezpieczny, fałszywy nonsens'.
Reklama

Gove skomentował sprawę spiskowych teorii podczas konferencji prasowej nt. stanu epidemii koronawirusa. Rozsiewane w internecie plotki zyskały rozgłos po tym, jak w kilku miejscach kraju podpalone zostały maszty telekomunikacyjne.

"To po prostu nonsens, niebezpieczny, fałszywy nonsens" - stwierdził polityk. Wsparł go w tym medyczny dyrektor Narodowej Służby Zdrowia (NHS) w Anglii Stephen Powls, który określił teorie o roli sieci 5G w rozprzestrzenianiu wirusa jako "najgorszy rodzaj fake newsa".

UK Mobile, grupa reprezentująca brytyjskich operatorów sieci komórkowej, wydała wcześniej oświadczenie mówiące o grupach ludzi "nękających pracowników firm i grożących zniszczeniem infrastruktury".

Teorie mówiące o tym, że Covid-19 jest w rzeczywistości wynikiem promieniowania wysyłanego przez instalacje 5G, lub że mają one rolę w rozsiewaniu wirusa zyskały w ostatnich tygodniach dużą popularność w mediach społecznościowych.

Swoje teorie na ten temat snuli także celebryci,tacy jak aktor Woody Harrelson. Eksperci od początku przekonują jednak, że plotki te nie mają sensu i związku z rzeczywistością. 

Czytaj więcej:

Rząd UK zgodził się na udział Huawei w budowie sieci 5G. USA zawiedzione

Izba Gmin: Huawei bez dodatkowych ograniczeń w brytyjskiej sieci 5G

UK: "Zostańcie w domu w ten weekend. To nie prośba"

UK: Kolejne 708 osób zmarło z powodu koronawirusa, łącznie 4 313

  Komentarze
  • M
   4 kwietnia, 21:22

   Londynek, idź już spać, dobrze. Albo napisz coś wesołego. Sobota wieczór jest.

  • Dawid
   5 kwietnia, 00:02

   Będzie 5g potem 8 i nagle będziecie tylko z domu pracować... Komuś jeszcze tablet bo dziecko przeszkadza ? To już się robi moim zdaniem chore albo my czegoś nie wiemy albo coś jest na rzeczy ...

  • Mat
   6 kwietnia, 10:42

   To niech ci z rzadu postawią sobie przy domach takie nadajniki. Mi tam 4g wystarczy

  • Pol-ludzie pol-glowki
   8 kwietnia, 12:59

   Trzeba mieć siano w głowie, żeby łączyć jedno z drugim.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama