Menu

Już ponad 1 500 zakażeń w Irlandii

Już ponad 1 500 zakażeń w Irlandii
Liczba zakażeń wynosi obecnie 1 564. (Fot. Getty Images)
Kolejne dwie osoby zmarły wczoraj w Irlandii z powodu koronawirusa, wskutek czego liczba ofiar zwiększyła się do dziewięciu - podały wczoraj wieczorem władze medyczne tego kraju. Zanotowano też największy jak dotąd wzrost zakażeń.
Reklama
Reklama

W ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono 235 nowych zakażeń i ich liczba wynosi obecnie 1 564. To oznacza, że środa była trzecim kolejnym dniem, w którym liczba nowo wykrytych przypadków przekroczyła 200.

Ministerstwo Zdrowia podało, że ok. 57 proc. wszystkich dotychczasowych zakażeń wykryto w Dublinie.

Ocenia się, że ok. 80 proc. wszystkich przypadków w Irlandii ma przebieg łagodny do średniego, 14 proc. poważny, zaś 6 proc. zakażonych jest w stanie krytycznym. Dotychczas w Irlandii z powodu Covid-19 hospitalizowano co najmniej 305 osób, z czego 39 jest lub było na oddziałach intensywnej terapii.

Rząd wprowadził radykalnie ograniczenia w możliwości wychodzenia z domów i przemieszczania się. (Fot. Getty Images)

We wtorek wieczorem rząd Irlandii wprowadził radykalnie ograniczenia w możliwości wychodzenia z domów i przemieszczania się, aby w ten sposób spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Zgodnie z nimi, ludzie powinni wychodzić z domów tylko po to, aby iść do pracy (jeśli nie mają możliwości pracy zdalnej), zrobić niezbędne zakupy, pomóc bądź opiekować się innymi oraz pójść na spacer.

Ograniczone do niezbędnego minimum powinny być wizyty w domach innych ludzi. Wszystkie podróże po kraju i za granicę powinny być ograniczone tylko do sytuacji absolutnej konieczności. Zabronione są wszystkie zgromadzenia na otwartym powietrzu liczące więcej niż cztery osoby, chyba że są to osoby zamieszkujące jedno gospodarstwo domowe.

Czytaj więcej:

Irlandia spodziewa się 15 tys. zakażeń do końca miesiąca

Irlandia: Rząd wprowadza restrykcje w walce z koronawirusem i pomaga gospodarce

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 10.05.2021
  GBP 5.2823 złEUR 4.5631 złUSD 3.7493 złCHF 4.1651 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama