Menu

Liga angielska: Jest propozycja wznowienia rozgrywek od 1 czerwca

Liga angielska: Jest propozycja wznowienia rozgrywek od 1 czerwca
Stadion Anfield w Liverpoolu. (Fot. Getty Images)
Rozgrywki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej być może zostaną wznowione od 1 czerwca. Rozważany plan zakłada, że sezon zakończy się na nieco ponad sześć tygodni przed rozpoczęciem następnego - poinformował 'Sunday Telegraph'.
Reklama

Dziennik ocenił, że to „najlepszy scenariusz" na ograniczenie strat wynikających z przerwania rozgrywek wskutek pandemii koronawirusa, mimo że pierwsze mecze po przerwie byłyby rozgrywane przy pustych trybunach.

Według opublikowanego kilka dni temu raportu międzynarodowej firmy audytorskiej KPMG, angielska Premier League straciłaby najwięcej ze wszystkich lig - od 1,15 do 1,25 miliarda euro, gdyby nie udało się rozegrać pozostałych 92 meczów sezonu.

Rozgrywki przerwano 13 marca. Początkowo przerwa miała trwać do 3 kwietnia, a ostatnio wydłużono ją do 30 kwietnia. Szanse na powrót piłkarzy do gry w maju są niewielkie wobec trudnej sytuacji epidemicznej w Anglii.

W tabeli Premier League zdecydowanym liderem jest Liverpool. Po 29 kolejkach aż o 25 punktów wyprzedza drugi Manchester City.

Czytaj więcej:

FIFA rekomenduje przełożenie najbliższych meczów międzynarodowych

Problemy z kontraktami piłkarzy. "FIFA analizuje sytuację"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.05.2020
  GBP 5.046 złEUR 4.511 złUSD 4.143 złCHF 4.260 zł

  Sport


  Sport

  Reklama