Menu

Norwegia pod wrażeniem prezydenckiego transportu polskich skoczków

Norwegia pod wrażeniem prezydenckiego transportu polskich skoczków
Nasi skoczkowie są już w Polsce... (Fot. Twitter)
Przerwanie wczoraj norweskiego turnieju w skokach narciarskich Raw Air spowodowało kłopoty dla większości zawodników i działaczy ze zmianą biletów na powrót do ich krajów. Ekipa Polski odleciała z Trondheim specjalnym samolotem, co wywołało w Norwegii ogromne wrażenie.
Reklama

Dziennikarze telewizji publicznej NRK ze zdumieniem komentowali, że „dzięki decyzji prezydenta Polski Andrzeja Dudy zwycięzca turnieju Kamil Stoch i jego koledzy z drużyny w wielkim stylu i bez kłopotów odlecieli z Trondheim do Krakowa na pokładzie samolotu rządowego".

Stacja nie do końca wierzyła w tę wiadomość, podaną przez Adama Małysza w mediach społecznościowych wczoraj wieczorem, więc ekipa NRK pojechała dzisiaj rano za polskimi skoczkami z hotelu w Trondheim na lokalne lotnisko Vaernes.

„Faktycznie. Przyleciał po nich polski samolot rządowy" - brzmiał komentarz w przedpołudniowych wiadomościach telewizyjnych.

Norwescy dziennikarze opisali, że w czwartek po południu ekipa Polski nie wiedziała, co ma ze sobą zrobić i jak długo pozostanie w Norwegii, ponieważ Raw Air miał zakończyć się dopiero w niedzielę i bilety lotnicze wystawione zostały na poniedziałek.

"Adam Małysz, polska legenda skoków, który jest obecnie dyrektorem ds. skoków w Polskim Związku Narciarskim, chciał natychmiast opuścić Norwegię sparaliżowaną przez koronawirusa. Poprosił więc prezydenta Polski o pomoc i natychmiast ją otrzymał. Prezydent nie zastanawiał się i od razu wysłał do Trondheim swój samolot" - podkreśliła z szacunkiem i zdumieniem NRK.

„Prezydencki transport" opisały też inne media zwracając uwagę na fakt, że bardzo bogata Norwegia jest jednym z nielicznych krajów świata, który nie posiada samolotów rządowych. Król i premier latają samolotami rejsowymi i dopiero w specjalnych sytuacjach wynajmowane lub czarterowane są samoloty od firm prywatnych.

„Wiele ekip miało problemy z wyjazdem z Norwegii, lecz po Adama Małysza i jego skoczków przyleciał samolot samego prezydenta. To naprawdę wielka rzecz" - skomentowała NRK.

  Komentarze
  • S
   13 marca, 21:17

   Szacun Panie Prezydencie

  • Michał
   13 marca, 21:57

   Moze dlatego Norwegia jest bogata. W PL coraz bardziej widac rozpasanie wladzy

  • Zenek
   14 marca, 00:02

   Norwegowie padli ofiara swojej wlasnej socjalistycznej sprawiedliwosci demokratycznej.

  • Marek
   14 marca, 06:48

   Rząd spisuje się profesjonalnie i odpowiedzialnie Szacun i dziękuję......

  • Trexy
   14 marca, 07:24

   A za paliwo kto zapłacił ? Prezydent? Ma rachunki?

  • Pol
   14 marca, 07:48

   😊 I niech tak zostanie.

  • Doktor
   14 marca, 09:35

   A co z pozostałymi rodakami którzy chcą wrócić

  • Czytelnik anonimowy
   14 marca, 12:18

   Są Polacy we Włoszech, dlaczego nie pomogą im wrócić do Polski??!!!!!!!! Tacy są niepotrzebni

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama