Menu

Irlandia w trybie pilnym zamyka szkoły i ogranicza zgromadzenia

Irlandia w trybie pilnym zamyka szkoły i ogranicza zgromadzenia
Leo Varadkar ogłosił decyzję o pilnym zamknięciu szkół i zakazaniu zgromadzeń publicznych. (Fot. Getty Images)
Wszystkie szkoły, uczelnie i placówki opieki nad dziećmi w Irlandii zostaną dziś po południu zamknięte w związku z epidemią koronawirusa - ogłosił p.o. premiera tego kraju Leo Varadkar.
Reklama
Reklama

Zakazane zostaną również zgromadzenia z udziałem powyżej 100 osób w pomieszczeniach zamkniętych i z udziałem powyżej 500 osób na świeżym powietrzu. Restrykcje mają obowiązywać co najmniej do 29 marca.

Varadkar wezwał, aby tam, gdzie jest to możliwe, wykonywać pracę zdalnie.Zaapelował zarówno do przedsiębiorstw, jak i do obywateli o rozsądne postępowanie w czasie epidemii. Wyraził opinię, że będą kolejne przypadki zakażeń i trzeba się przygotować na to, że znacznie więcej ludzi umrze.

W Irlandii jest dotąd jedna ofiara śmiertelna wywodzącego się z Chin koronawirusa. Wczoraj późnym popołudniem podano informację o zgonie starszej kobiety, która od niedzieli przebywała w szpitalu w miejscowości Naas na wschodzie kraju i miała też inne problemy zdrowotne.

Wszystkie szkoły na Zielonej Wyspie pozostaną zamknięte w najbliższych dniach. (Fot. Getty Images)

Spośród 43 potwierdzonych przypadków w Irlandii ok. 80 proc. jest uważanych za lekkie bądź umiarkowane, ok. 14 proc. za poważne, zaś ok. 6 proc. za przypadki w stanie krytycznym.

W poniedziałek władze Irlandii ogłosiły odwołanie wszystkich parad z okazji przypadającego 17 marca Dnia św. Patryka - święta narodowego tego kraju. Największa parada, w Dublinie, zgromadziła w zeszłym roku około pół miliona osób.

Czytaj więcej:

Koronawirus w UK: Banki odraczają spłaty kredytów

WHO oficjalnie: Koronawirus to pandemia

W Irlandii zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem

Dania: Przez epidemię koronawirusa zamknięte szkoły i urlopy dla urzędników

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 10.05.2021
  GBP 5.2823 złEUR 4.5631 złUSD 3.7493 złCHF 4.1651 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama