Menu

Nishikori rezygnuje z Australian Open. Majchrzak o krok od turnieju

Nishikori rezygnuje z Australian Open. Majchrzak o krok od turnieju
Azjata wycofał się z powodu kontuzji łokcia. (Fot. Getty Images)
Zmagający się od kilku miesięcy z kontuzją Kei Nishikori zrezygnował z udziału w rozpoczynającym się 20 stycznia wielkoszlemowym Australian Open. Po wycofaniu się japońskiego tenisisty o krok od głównej drabinki jest Kamil Majchrzak, który jest pierwszym rezerwowym.
Reklama

"Niestety, muszę zrezygnować zarówno z występu w ATP Cup, jak i w Australian Open. Razem z moim sztabem podjęliśmy decyzję, że nie jestem wciąż jeszcze w stu procentach gotowy czy zdrowy, by rywalizować na najwyższym poziomie" - przyznał cytowany przez organizatorów imprezy w Melbourne Nishikori.

"Nie przyszło mi to łatwo, bo Australia to jedno z moich ulubionych miejsc do gry. Będę razem z moim teamem ciężko pracował, by jak najszybciej wrócić na kort" - zapewnił tenisista.

Zajmujący 13. miejsce w rankingu ATP Azjata po raz ostatni zaprezentował się na korcie późnym latem w trzeciej rundzie wielkoszlemowego US Open. Już wcześniej miał kłopoty z prawym łokciem, a po przedwczesnym zakończeniu sezonu poddał się zabiegowi.

29-letni zawodnik największe sukcesy odnosił na kortach twardych, na których gra się także podczas Australian Open. W Melbourne cztery razy (2012, 2015, 2016, 2019) dotarł do ćwierćfinału. Jest również finalistą US Open.

Za Japończyka do głównej drabinki rozpoczynającej się 20 stycznia imprezy wszedł Australijczyk James Duckworth. Będący 101. rakietą świata Majchrzak jest obecnie pierwszy na liście oczekujących. Jeśli żaden inny tenisista nie wycofa się to Polak wystąpi w kwalifikacjach. 

O krok od głównej drabinki jest Kamil Majchrzak, który jest pierwszym rezerwowym. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama