Menu

Deszczowo i wietrznie na Wyspach. Do wyborów pogoda bez zmian

Deszczowo i wietrznie na Wyspach. Do wyborów pogoda bez zmian
Pogoda nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii na dobre zagościła niestabilna pogoda, a w większości regionów dominują opady deszczu i silne wichury. Zdaniem meteorologów, w wielu miejscach w kraju można spodziewać się w najbliższych dniach utrudnień w komunikacji.
Reklama

Ulewne deszcze dają się we znaki zwłaszcza mieszkańcom Szkocji, Anglii oraz wschodniej części Irlandii Północnej. Według aktualnych prognoz, potrwają one nawet czwartku, czyli dnia wyborów do Izby Gmin. 

"W czwartek będzie bardzo mokro, głównie w południowej części Anglii" - informują meteorolodzy z Met Office.

Na południu kraju temperatura jest wyższa niż na północy, ale w miarę upływu tygodnia stopniowo będzie spadać. W czwartek słupki rtęci pokażą 8-9 st. C w Londynie i 4-5 st. C. w Edynburgu.

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem w Szkocji o prędkości 80 km/h. Dziś nad ranem doszło do kilku wypadków z udziałem przewróconych przez podmuchy wiatru ciężarówek. W północnych regionach obowiązują żółte ostrzeżenia przed wiatrem i ulewami.

Z powodu złych warunków atmosferycznych zamknięto dziś również targ Edinburgh Chirstmas Market, a także zamek Edinburgh Castle.

"Spodziewamy się w najbliższych dniach bardzo niespokojnego okresu. Na wyżej położonych regionach w Szkocji i w północnej Anglii możemy oczekiwać opadów śniegu" - możemy przeczytać w prognozie rządowej agencji Met Office.

W wielu regionach Wysp dochodzi do wypadków w związku z trudnymi warunkami na drogach. (Fot. Getty Images)

Czytaj więcej:

Sztorm Brendan o prędkości ponad 160 km/h nadciąga nad Wielką Brytanię

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama