Menu

Uziemione samoloty na Lotnisku Chopina. Protesty kontrolerów lotów

Uziemione samoloty na Lotnisku Chopina. Protesty kontrolerów lotów
Ruch został już przywrócony. (Fot. Getty Images)
'Wieża kontroli na Lotnisku Chopina została opuszczona przez pracowników. Siedzimy wraz z pasażerami w samolocie' - alarmował dziś ok. godz. 9:00 jeden z podróżujących na lotnisku w Warszawie. Według oficjalnych informacji, przez pół godziny nie odbywały się jakiekolwiek loty, bo wieża kontroli była pusta.
Reklama

Starty zostały wstrzymane dziś między godz. 8:20 a 9:00.  "Ruch na Lotnisku Chopina odbywa się już normalnie" -  zapewnił rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) Paweł Łukaszewicz.

Przypomniał, że trwa spór pomiędzy pracownikami wieży kontroli lotów na Lotnisku Chopina a kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Wskazał, że wczoraj w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się spotkanie pracodawcy z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Lotniska Warszawa w ramach rokowań sporu zbiorowego.

"Rozmowy zakończyły się o godzinie 2:30 w duchu wzajemnego zrozumienia, a dzisiaj ustalimy datę kolejnego spotkania" - zapewnił.

We wtorek Łukaszewicz informował, że jedna z organizacji związkowych działających w PAŻP - Związek Zawodowy Kontrolerów Lotniska Warszawa - domaga się odwołania nowego kierownika wieży kontroli lotów na Lotnisku Chopina, odstąpienia od wprowadzenia nowego grafiku dyżurów na kolejne trzy miesiące i przywrócenia starego grafiku.

Czytaj więcej:

Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 16 mln pasażerów

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.02.2021
  GBP 5.237 złEUR 4.514 złUSD 3.694 złCHF 4.077 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama