Menu

Powstała petycja, aby zamknąć sklepy podczas Boxing Day

Powstała petycja, aby zamknąć sklepy podczas Boxing Day
Pracownicy handlu muszą przygotować się na bardzo wymagający okres - w Wielkiej Brytanii ruszyła przedświąteczna gorączka, która szybko się nie skończy. (Fot. Getty Images(
Kolejny rok z rzędu w sieci pojawiła się petycja, aby Boxing Day, czyli drugi dzień świąt, był wolny dla wszystkich pracowników. Pod apelem podpisało się już ponad 50 tys. osób, ale - jak oceniają eksperci - szanse na to są niewielkie.
Reklama

Jak zwracają uwagę specjaliści od handlu, Boxing Day (26 grudnia) to bardzo ważny pod względem ekonomicznym dzień i większość sklepów nie zdecyduje się na zamknięcie w tym okresie tylko po to, aby pracownicy mogli mieć wolne. 

Aby stawić czoło rosnącej presji społecznej, niektóre sieci sklepów oferują pracownikom dodatkowe bonusy za pracę podczas świąt.

Autorzy petycji zwrócili z kolei uwagę, że "czasu spędzonego podczas świąt z rodziną nie da się przeliczyć na pieniądze". Podali również przykład sieci Home Bargains, która ogłosiła, że podczas Boxing Day zamknie wszystkie sklepy, aby pracownicy mieli wolne. Aby uwiarygodnić swoje zamiary, sieciówka dodała, że wszyscy pracownicy będą mieć zapłacone za ten dzień nieobecności w pracy.

Jak wskazują eksperci od handlu, mieszkańcy UK robią zakupy nawet podczas drugiego dnia świąt. (Fot. Getty Images)

Internauci wzywają w mediach społecznościowych innych detalistów, aby rozważyli podobny ruch. "Pracuję w Sainsbury's i dla wszystkich jest to normalny dzień pracujący. Dlaczego nie możemy spędzić tego dnia z rodzinami w domu?" - wskazał internauta Graham Stevens.

"Pracownicy handlu zasługują na więcej wolnego czasu z rodziną, ponieważ pracują naprawdę ciężko aż do samego Bożego Narodzenia" - dodała z kolei Jessica Elias. 

Petycję można podpisać na oficjalnej stronie Change.com. 

Czytaj więcej:

Londyn: Mikołaj w Harrodsie "tylko dla dzieci z bogatych rodzin"

Londyn gotowy na święta. Zapalono świąteczne lampki na Regent Street

Darmowa cola lub bezalkoholowe piwo dla kierowców w UK

  Komentarze
  • Hubert dworniok
   19 listopada 2019, 21:33

   Dlaczego nie możemy spędzić tego dnia z rodzinami w domu?" - wskazał internauta Graham Stevens.
   x
   Ktos cie zmusza do pracy w tej firmie? Zmien prace jak sie nie podoba. Nie ma obowiazku spedzania swiąt.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama