Menu

Lufthansa i związkowcy: Kolejne strajki są "na razie" wykluczone

Lufthansa i związkowcy: Kolejne strajki są "na razie" wykluczone
Pasażerowie na razie nie muszą się martwić, że ich lot zostanie odwołany. (Fot. Getty Images)
Największe niemieckie linie lotnicze Lufthansa ogłosiły wczoraj, że zgodziły się rozpocząć postępowanie arbitrażowe ze związkiem reprezentującym personel pokładowy (UFO).
Reklama

Lufthansa we wspólnym oświadczeniu z UFO poinformowała, że rozmowy obu stron były konstruktywne i pokazały, że osiągnięcie porozumienia między nimi jest możliwe. Kolejne strajki "na razie" są wykluczone.

W ubiegłym tygodniu związek przeprowadził dwudniowy strajk. Zmusiło to Lufthansę do odwołania setek lotów. UFO nazwało akcję protestacyjną elementem zaciekłego sporu z Lufthansą o płace i status prawny związku.

Lufthansa i UFO mają nadzieję, że bezstronny specjalista pomoże im znaleźć rozwiązanie, które obie strony będą w stanie zaakceptować. O postępach planują poinformować jutro podczas wspólnej konferencji prasowej.

W ubiegłym tygodniu związek przeprowadził dwudniowy strajk. (Fot. Getty Images)

Związek UFO reprezentuje około 21 tys. członków załóg Lufthansy. Domaga się dla nich podwyżki uposażenia zasadniczego i dodatków płacowych, a także rozszerzenia możliwości zawierania normalnych umów o pracę przez pracowników sezonowych.

Do kwietnia przyszłego roku sąd pracy musi wydać wyrok w sprawie wniosku Lufthansy o odebranie UFO statusu związku uprawnionego do zawierania umów zbiorowych.

UFO obawia się szczególnie tego, że Lufthansa mogłaby zawrzeć umowę dotyczącą personelu kabinowego z konkurencyjnym związkiem Verdi, który wchodzi w skład niemieckiej federacji związkowej DGB.

Czytaj więcej:

Lufthansa wystąpiła do sądu o zakaz strajku personelu kabinowego

Lufthansa odwołuje 1 300 lotów

Drugi dzień strajku pracowników Lufthansy. Odwołano ok. 600 lotów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.04.2020
  GBP 5.178 złEUR 4.537 złUSD 4.174 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama