Menu

Formuła 1: Mick Schumacher nie liczy na debiut w 2020 roku

Formuła 1: Mick Schumacher nie liczy na debiut w 2020 roku
Mick jest przez Ferrari wspierany jako kierowca Formuły 2 i może brać udział w testach bolidów. (Fot. Getty Images)
Mick Schumacher, syn siedmiokrotnego mistrza świata Michaela, nie liczy, że w przyszłym sezonie uda mu się zadebiutować w Formule 1. 'Choć gdyby taka szansa się pojawiła, byłbym bardzo zadowolony' - przyznał 20-letni niemiecki kierowca.
Reklama

Schumacher junior w kwietniu 2019 po raz pierwszy testował bolid F1. Na torze w Bahrajnie jeździł Ferrari SF90. Testy były - w ocenie przedstawicieli teamu - bardzo udane.

Mick jest przez Ferrari wspierany jako kierowca Formuły 2 i może brać udział w testach bolidów. Także wyniki uzyskiwane przez niego na symulatorze są bardzo obiecujące.

"Praca z Mickiem jest naprawdę przyjemna. Chętnie się uczy, bardzo się angażuje. Widać, że ma talent, wierzę, iż w przyszłości będzie startował w F1" - uważa szef teamu Ferrari Mattia Binotto.

Schumacher, który w 2018 roku był mistrzem Europy Formuły 3, w styczniu 2019 podpisał kontrakt ze szkolącą młodych kierowców Ferrari Driver Academy (FDA). Opieką ze strony akademii będzie objęty jeszcze przez dwa lata.

Ostatnio pojawiły się informacje, że stan zdrowia Schumachera seniora się poprawia. (Fot. Getty Images)

Jego ojciec Michael 29 grudnia 2013 roku, kilka dni przed 45. urodzinami, podczas jazdy na nartach we francuskim Meribel uderzył głową o skałę. Natychmiast został przewieziony do szpitala w Grenoble, gdzie lekarze określili jego stan jako krytyczny, ale udało mi się go utrzymać przy życiu.

Od września 2014 pozostaje pod opieką lekarzy w swojej posiadłości w Gland. W mediach pojawiają się informacje o ogromnych kosztach leczenia i rehabilitacji słynnego kierowcy. Według ostatnich doniesień, jego rodzina wydaje z tego tytułu ok. 60 tys. euro tygodniowo.

Aby zdobyć środki finansowe, rodzina - jak piszą media - wyprzedaje majątek. Te informacje dementowała jednak menedżerka i rzeczniczka prasowa zawodnika Sabine Kehm, która kieruje teraz również karierą Schumachera juniora.

Ostatnio pojawiły się informacje, że stan zdrowia Schumachera seniora się poprawia. Prezydent Międzynarodowej Federacja Samochodowej (FIA) Francuz Jean Todt potwierdził, że wspólnie oglądali w telewizji jeden z ostatnich wyścigów F1.

Czytaj więcej:

Dwóch Schumacherów na torze w Soczi

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama