Menu

Dwóch Brytyjczyków dla żartu zamieniło się paszportami

Dwóch Brytyjczyków dla żartu zamieniło się paszportami
Zabawę Brytyjczyków przerwała funkcjonariuszka Straży Granicznej na lotnisku w Krakowie. (Fot. karpacki.strazgraniczna.pl)
Brytyjczycy, którzy w miniony weekend przylecieli do Krakowa, podczas przekraczania granicy dla żartu zamienili się paszportami. Mężczyźni zostali ukarani mandatami i - zamiast w hotelu - spędzili wieczór w placówce Straży Granicznej w Krakowie-Balicach składając wyjaśnienia.
Reklama

Jak poinformowała Justyna Drożdż z referatu prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, mężczyźni przylecieli do Krakowa z Newcastle na weekend i postanowili zamienić się paszportami.

Zabawę Brytyjczyków przerwała funkcjonariuszka Straży Granicznej, która zakwestionowała dokument przedstawiony do kontroli przez jednego z nich i zamieszczoną w nim fotografię.

"Mężczyźni, widząc przedłużającą się kontrolę oraz powagę sytuacji, spanikowali i próbowali tłumaczyć się, że przypadkowo pomylili paszporty" - poinformowała Drożdż.

Na niekorzyść sprawcy przemawiała znajomość podstawowych danych z paszportu kolegi, takich jak drugie imiona czy data urodzenia, które świadomie podał funkcjonariuszowi dokonującemu kontroli granicznej.

Mężczyźni, zamiast pojechać do hotelu, skierowani zostali na drugą linię kontroli, gdzie po dokładnym wyjaśnieniu sprawy jeden z Brytyjczyków przyznał się do posłużenia się paszportem kolegi "dla dowcipu", za co obaj ukarani zostali mandatami.

Czytaj więcej:

LOT poleci z Krakowa do Nowego Jorku

Kraków Airport będzie mieć nowy pas startowy

Kraków Airport obsłużył we wrześniu ponad 809,2 tys. pasażerów

Kosmiczne symulatory w Kraków Airport

  Komentarze
  • Asia
   29 października 2019, 13:35

   brawo straz graniczna! tepic glupich angoli i ich durne zarty.

  • Wasz PAN!
   30 października 2019, 23:49

   Bo w angli to norma ze zona przechodzi na paszport meza i na odwrot...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama