Menu

Wizz Air zaczął latać z Mazur do Bremy

Wizz Air zaczął latać z Mazur do Bremy
Port lotniczy Olsztyn-Mazury zyskał nowe połączenie. (Fot. A PRiori Communications)
Linia lotnicza Wizz Air uruchomiła w niedzielę połączenie lotnicze z lotniska Olsztyn-Mazury w Szymanach do niemieckiej Bremy. Samoloty węgierskiego przewoźnika latają do Bremy dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele.
Reklama

To trzecia trasa, jaką Wizz Air uruchamia z lotniska w Szymanach - od 2016 roku linia ta realizuje loty do Londynu, wcześniej uruchomiła połączenie z Dortmundem w Niemczech.

Brema jest kulturalnym i ekonomicznym centrum północnych Niemiec. Przedstawiciele przewoźnika i władze lotniska liczą na to, że z lotów będą korzystali m.in. dawni mieszkańcy Warmii i Mazur, którzy przed laty wyjechali do Niemiec.

"Z radością otwieramy kolejną, trzecią trasę w siatce połączeń Wizz Air z lotniska Olsztyn Mazury. Uruchomienie trasy do Bremy jest wyrazem zaangażowania linii w działalność w regionie oraz na rzecz polskich klientów" - podkreśliła Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Brema jest kulturalnym i ekonomicznym centrum północnych Niemiec. (Fot. Getty Images)

Obecnie z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury realizowane są połączenia do Londynu (lotniska Stansted i Luton), Dortmundu, Lwowa i Krakowa. Na lotnisku działa trzech przewoźników: LOT, Wizz Air i Ryanair.

Jak informował wcześniej prezes portu Olsztyn Mazury w Szymanach Tomasz Kądziołka, największe obłożenie, sięgające ponad 80 proc., notują loty do Dortmundu w Niemczech.

Lotnisko w Szymanach realizuje również loty o statusie "head"; z portu tego korzysta także amerykańska armia. Władze lotniska podkreślały wielokrotnie, że jego znaczenie militarne rośnie.

Czytaj więcej:

LOT uruchomi loty do San Francisco

Port Lotniczy Gdańsk podpisał umowę na budowę nowego pirsu Terminalu T2

Lotnisko Gdańsk: Zimowy rozkład lotów i nowe połączenia

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama