Menu

Holandia: Policja znalazła 7 osób, które przez lata "żyły w piwnicy"

Holandia: Policja znalazła 7 osób, które przez lata "żyły w piwnicy"
Według lokalnych mediów, jedno z rodzeństwa uciekło z farmy i poprosiło o pomoc w pobliskiej kawiarni. (Fot. abc.net.au/screenshot)
Holenderska policja znalazła siedem osób, które przez lata żyły w zamknięciu na odizolowanej farmie - poinformowały wczoraj władze Holandii. Osoby te mogły nie mieć kontaktu ze światem zewnętrznym nawet przez dziewięć lat.
Reklama

Sześć osób w wieku od 18 do 25 lat oraz ich schorowanego ojca znaleziono w pobliżu miejscowości Ruinerwold w prowincji Drenthe na północy kraju - poinformował szef miejscowych władz Roger de Groot. "O ile wiem, ich matka zmarła, zanim tutaj trafili" - dodał.

"Policja znalazła prowizoryczne pomieszczenie mieszkalne, w którym w ukryciu żyła rodzina" - zaznaczył. De Groot przekazał, że na farmie zatrzymano 58-letniego mężczyznę; nie wiadomo jednak, jaka była jego rola.

Holenderskie media relacjonują, że policja otrzymała informację w sprawie sytuacji na farmie w ostatni weekend. Według lokalnych mediów, jedno z rodzeństwa uciekło i poprosiło o pomoc w pobliskiej kawiarni. Jej pracownik przekazał telewizji RTV Drenthe, że zaniedbany, zdezorientowany 25-latek przyszedł do kawiarni i poinformował, że nie był na zewnątrz od dziewięciu lat.

Jak przekazali dziś dziennikarze "Sky News", wszystkie osoby ukryły się, aby "oczekiwać na koniec świata".

Rodzina najprawdopodobniej mieszkała w piwnicy i żywiła się uprawianymi warzywami. (Fot. Getty Images)

"Widać było, że nie miał pojęcia, gdzie jest, ani co robić" - podkreślił szef lokalu Chris Westerbeek. "Powiedział, że uciekł i pilnie potrzebuje pomocy" - dodał.

"Wiem, że sprawa rodzi wiele pytań. My też je mamy. Policja bada wszelkie możliwe wersje wydarzeń" - oświadczył szef miejscowych władz. Osoby z farmy otrzymują pomoc medyczną. Ojciec rodzeństwa najprawdopodobniej przeszedł udar.

Kanał telewizyjny RTV Drenthe podał, że rodzina najprawdopodobniej mieszkała w piwnicy i żywiła się uprawianymi warzywami. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że widzieli mężczyznę kierującego starym samochodem. Utrzymują, że posługiwał się językiem niemieckim.

W Ruinerwold mieszka ok. 4 tys. osób. 

Czytaj więcej:

Współczesne niewolnictwo w Leeds. Aresztowano 35 osób, w tym Polaków

Polak niewolnikiem w UK. Ogolili mu głowę i płacili papierosami

Polski gang skazany za współczesne niewolnictwo

450 niewolników z Polski pracowało dla firm zaopatrujących markety w UK

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama