Menu

Extinction Rebellion kontynuuje protest mimo policyjnego zakazu

Extinction Rebellion kontynuuje protest mimo policyjnego zakazu
Aktywiści zmienili zdanie - znów zamierzają zablokować brytyjską stolicę. (Fot. Getty Images)
Aktywiści z organizacji Extinction Rebellion (XR) zapowiedzieli, że będą kontynuować protesty klimatyczne w Londynie mimo wydanego przez policję nakazu ich zakończenia.
Reklama

Wczoraj wieczorem policja nakazała zakończenie protestów, informując, że każdej osobie, która po godz. 21:00 będzie je kontynuowała, grozi aresztowanie. Następnie rozpoczęła usuwanie demonstrantów z Trafalgar Square, gdzie koncentrowały się akcje XR. Część osób, które klejem przykleiły się do chodników, trzeba było usuwać siłą.

Członkowie XR początkowo oświadczyli, że zgadzają się na opuszczenie placu, ale "międzynarodowa rebelia będzie trwała" (poza Londynem protesty prowadzone są także w kilkudziesięciu innych miastach na świecie). Dziś organizacja poinformowała jednak, że "wznawia normalną działalność".

Niektórzy uczestnicy protestów przykleili się do ulicznych lamp. (Fot. Getty Images)

Grupa demonstrantów zgromadziła się przed budynkiem ministerstwa transportu, gdzie jedna z założycielek XR Gail Bradbrook wspięła się na wiatę nad drzwiami wejściowymi do budynku. Została stamtąd usunięta przez policję i aresztowana. Policja poinformowała następnie, że protestujący zostali już usunięci z terenu wokół ministerstwa.

Celem rozpoczętych 7 października protestów XR jest zwrócenie uwagi na pilną konieczność walki ze zmianami klimatycznymi. Organizatorzy zapowiadali, że będą one trwać przez dwa tygodnie. Policja poinformowała, że od momentu ich rozpoczęcia do dziś do godz. 8:45 rano aresztowano już 1 457 osób.

Czytaj więcej:

UK zapowiada zieloną rewolucję. Zero emisji CO2 do 2050 r.

Johnson wzywa aktywistów klimatycznych, by nie blokowali ulic

Ojciec Borisa Johnsona poparł protest Extinction Rebellion

Protest Extinction Rebellion na lotnisku London City

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.09.2020
  GBP 5.052 złEUR 4.583 złUSD 3.923 złCHF 4.250 zł

  Sport


  Sport

  Reklama