Menu

Lewandowski: Wierzę, że ostatnie wyniki pójdą w niepamięć

Lewandowski: Wierzę, że ostatnie wyniki pójdą w niepamięć
"Wszyscy jesteśmy świadomi, w jakim momencie eliminacji się znajdujemy". (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski wierzy w dobry występ polskich piłkarzy w najbliższych meczach eliminacji Euro 2020 z Łotwą i Macedonią Północną, dzięki czemu - jak przyznał - wrześniowe wyniki pójdą w niepamięć. 'Jeśli zagramy na miarę możliwości, nie mamy się czego bać' - dodał kapitan.
Reklama

We wrześniowych meczach kwalifikacji mistrzostw Europy biało-czerwoni przegrali na wyjeździe 0:2 ze Słowenią i zremisowali u siebie 0:0 z Austrią. W czwartek zagrają w Rydze z Łotwą, a w niedzielę w Warszawie z Macedonią Północną.

"Wszyscy jesteśmy świadomi, w jakim momencie eliminacji się znajdujemy. Wierzę w to, że w dwóch najbliższych meczach nie tylko zagramy dobrze, ale oczywiście zdobędziemy komplet punktów. Nie możemy patrzeć, przeciwko komu gramy. Tak naprawdę wszystko zależy od nas. Jeżeli zagramy na miarę naszego potencjału, to myślę, że nie mamy się czego bać" – przyznał Lewandowski.

Po nieudanych wrześniowych meczach kadry Lewandowski nie bał się mówić głośno o boiskowych problemach drużyny narodowej. "Wydaje mi się, że niezależnie od tego co mówię, zawsze robię to z dobroci i z tego, że chcę jak najlepiej dla reprezentacji" – podkreślił napastnik.

Remisowy mecz z Austrią. (Fot. Getty Images)

Jaka jest atmosfera w kadrze po ostatnich słabszych występach?

"Wydaje mi się, że na pewno nie ma napiętej atmosfery. Jeden punkt w dwóch ostatnich meczach nie był powodem, żebyśmy byli szczęśliwi i mówili, że wszystko jest super, bo tak nie było. Ale nas w wielu sytuacjach zawsze ratował spokój. Nie możemy się podpalać. Wiemy, że za chwilę to wszystko może się odwrócić i znowu karty będą w naszych rękach, zresztą one wciąż są" – zaznaczył Lewandowski.

Jutro kadrowicze polecą do Rygi. Powrót do Polski przewidziany jest bezpośrednio po meczu z Łotwą 10 października. Kolejne dwa dni selekcjoner i jego podopieczni spędzą na przygotowaniach do niedzielnego spotkania z Macedonią Północną w Warszawie.

Po sześciu kolejkach w tabeli grupy G eliminacji Euro 2020 prowadzi Polska z 13 punktami. O dwa wyprzedza Słowenię, a o trzy Austrię. Dalej sklasyfikowane są Macedonia Płn. i Izrael - po osiem. Tabelę zamyka Łotwa z zerowym dorobkiem.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama