Menu

Włochy: Katastrofa łodzi z migrantami. Na pokładzie było 8 dzieci

Włochy: Katastrofa łodzi z migrantami. Na pokładzie było 8 dzieci
Miejsce jest patrolowane m.in. przez organizację pozarządową Ocean Viking. (Fot. Getty Images)
Około 20 migrantów zginęło w wyniku zatonięcia łodzi wczorajszej nocy w odległości sześciu mil od włoskiej wyspy Lampedusa - podały lokalne media. Straż Przybrzeżna ogłosiła, że jej jednostki uratowały 22 rozbitków. Wyłowiono ciała dziewięciu ofiar.
Reklama

Uratowani migranci informują, że na pokładzie łodzi, która się przewróciła, było ośmioro dzieci.

Zaginionych poszukują włoskie służby oraz statek organizacji pozarządowej Ocean Viking, patrolujący Morze Śródziemne. Akcję ratunkową utrudniają złe warunki meteorologiczne.

Według informacji przekazywanych z Lampedusy prawie wszyscy uratowani to obywatele Tunezji, co potwierdza fakt, iż w ostatnich tygodniach nasilił się napływ migracyjny z tego kraju.

Udało się uratować jedynie część osób. (Fot. Getty Images)

Burmistrz Lampedusy Salvatore Martello komentując kolejną katastrofę łodzi oświadczył: "Koniec z masakrami na morzu, dosyć zbierania zwłok unoszących się na wodzie".

"Nie możemy dalej być świadkami przywożenia ciał osób, które podążają za marzeniem poprawy życia. Niech świat polityki działa" - wezwał burmistrz. 

Czytaj więcej:

Niemcy ostrzegają migrantów, którzy jeżdżą na urlop do Syrii

"Kto w UE nie akceptuje kwot migrantów, powinien być surowo karany"

Tratwa z migrantami na placu Świętego Piotra

Niemcy ostrzegają: "Europie grozi większy kryzys migracyjny niż w 2015 r."

  Komentarze
  • Pioter
   7 października 2019, 14:51

   Jakim debilem trzeba byc by ryzykowac zycie wlasnego dziecka za kilka marnych Euro i niepewna przyszlosc w Europie.A moze w koncu zaczniemy zawracac nielegalnie plynace lodki ,reszta by sie zastanowila.

  • Gienek
   7 października 2019, 17:15

   Dlaczego nie płyną do uk do kraju który rozpętał te wszystkie arabskie wojny o paliwo ?

  • Ed
   7 października 2019, 19:49

   To jest owczy ped, skoro ci ludzie nie potrafią logicznie myśleć ani przewidywać to tak samo będą się zachowywali e Europie. Będą narzucali swoje mądrości innym i robić wokół siebie bagno jakie tam stworzyli. Skoro przez tysiące lat nie potrafili niczego stworzyć tylko siłach i zachód jest zły to niech wracają do jaskiń bez prądu bez ajfonow .... lol a nie że im się wszystko nalezy

  • Grzegorz Lemanski
   7 października 2019, 20:07

   ojej,ojej, to się narobiło.

  • Migrant z PL
   7 października 2019, 20:28

   Piotrze, być może ktoś nie tyle ryzykował życie dziecka co ponad wszystko chciał lepszego życia dla tego dziecka. Nie wszyscy mieli szczęście urodzić się w krajach bogatych i rozwiniętych, ale czy to naprawdę ich wina? Co byśmy zrobili będąc na ich miejscu? To prawda, nie umieją pracować, nie mają wykształcenia a chcą lepiej żyć. To, że niektóre rządy stosują głupią politykę rozdawnictwa, to już inna sprawa...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 31.07.2020
  GBP 4.879 złEUR 4.407 złUSD 3.717 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama