Menu

The Netherlands zamiast Holland. Holandię czeka "rebranding"

The Netherlands zamiast Holland. Holandię czeka "rebranding"
Zmiany będą wprowadzane już od tego roku. (Fot. Getty Images)
'Krajowy rebranding' przygotowuje rząd holenderski, który chce, by kraj po angielsku był odtąd określany jako The Netherlands, a nie Holland. Ma to nie tylko ujednolicić nazewnictwo podczas międzynarodowych wydarzeń, ale też zmienić postrzeganie kraju.
Reklama

Zmiany będą wprowadzane już od tego roku. W ramach nowej strategii kraj wystąpi już jako The Netherlands podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w maju 2020 roku oraz później podczas letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. We wszystkich oficjalnych meczach pod taką właśnie nazwą będzie występować piłkarska reprezentacja tego kraju.

Projekt został przygotowany przez rząd i zatwierdzony przez przedstawicieli świata biznesu oraz krajową organizację turystyczną.

Rzeczniczka MSZ przekonywała w piątek, że kraj potrzebuje "bardziej ujednoliconego i skoordynowanego" podejścia do własnej nazwy, które - jak podkreśliła - przyczyni się do rozwoju i promocji krajowego eksportu, branży turystycznej, sportu oraz właściwej dla kraju "kultury, norm i wartości".

Władze chcą m.in., by za pomocą zmienionej nazwy ich kraj zagranicznym turystom przestał kojarzyć się m.in. z rekreacyjnym zażywaniem narkotyków czy z dzielnicami czerwonych latarni w Amsterdamie.

Czytaj więcej:

Część Brytyjczyków zrzeka się paszportu brytyjskiego na rzecz holenderskiego

Eurobarometr: 76 proc. mieszkańców UE za prawami dla LGBT

Mieszka w Amsterdamie, dojeżdża do Bristolu. Wychodzi taniej, niż gdyby żył w UK

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama