Menu

Niemcy ostrzegają: "Europie grozi większy kryzys migracyjny niż w 2015 r."

Niemcy ostrzegają: "Europie grozi większy kryzys migracyjny niż w 2015 r."
Szef niemieckiego MSW wezwał dzisiaj do lepszej ochrony granic Unii. (Fot. Getty Images)
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer obawia się, że Europie grozi jeszcze większy kryzys migracyjny niż w 2015 roku. Szef resortu w rozmowie z 'Bild am Sonntag' wezwał dzisiaj do lepszej ochrony granic Unii.
Reklama

"Musimy bardziej pomagać naszym europejskim partnerom przy kontrolach na zewnętrznych granicach Unii. Zbyt długo pozostawialiśmy ich samych sobie" - alarmuje szef niemieckiego MSW.

"Jeśli tego nie zrobimy, to będziemy świadkami takiej fali uchodźców, jak w 2015 roku. Być może nawet większej niż cztery lata temu" - przewiduje Seehofer.

Wskazuje na to - jego zdaniem - wyraźny wzrost liczby migrantów, przybywających od kilku miesięcy na greckie wyspy na Morzu Egejskim. Według danych, do połowy września do Grecji przedostało się ponad 36 tys. migrantów. Szef MSW w Atenach Michalis Chrisochoidis spodziewa się, że do jego kraju będą coraz częściej napływać ludzie z Pakistanu i Afganistanu.

Horst Seehofer obiecuje, że "zrobi wszystko, żeby sytuacja z 2015 roku się nie powtórzyła". (Fot. Getty Images)

Horst Seehofer obiecuje, że wspólnie z nową szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen "zrobi wszystko, żeby sytuacja z 2015 roku się nie powtórzyła". Zapewnił też, że ma pełne poparcie kanclerz Angeli Merkel. Polityka migracyjna będzie również jednym z tematów wtorkowego spotkania unijnych ministrów spraw wewnętrznych w Luksemburgu.

Niemiecki polityk wzywa państwa Unii do większego wsparcia Turcji. "Turcja robi bardzo dużo w kwestii przyjmowania uchodźców. Leży to też w naszym interesie. Chcę jeszcze bardziej wzmocnić współpracę z Turcją" - oznajmił były premier Bawarii i były szef CSU w innej dzisiejszej rozmowie w "Welt am Sonntag".

Latem prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zagroził, że przestanie powstrzymywać przebywających na terytorium jego państwa uchodźców przed wyruszaniem w stronę Europy, jeśli nie dostanie większej pomocy na ich utrzymanie. Od tego czasu liczba migrantów przybywających na greckie wyspy rośnie. W sierpniu było ich 8 tys., we wrześniu - 10 tys.

Czytaj więcej:

Niemcy ostrzegają migrantów, którzy jeżdżą na urlop do Syrii

"Kto w UE nie akceptuje kwot migrantów, powinien być surowo karany"

Macron opowiada się za karami dla krajów UE, które nie chcą migrantów

Niemcy zapowiadają więcej wyrywkowych kontroli na granicach

  Komentarze


  • Nie normalni
   6 października, 10:27

   Ja tego kur... nie rozumiem nie weźmiemy do Europy całego kontynentu z Afryki bi się fizycznie nie da nie mówiąc już ze nikt z tych ludzi nie będzie pracował a ktoś jeść im musi dać bo będzie jak w lesbos bunty podpalenia rozruchu zatapiać te pontony i tyle tak ja bym zrobił i wszystkich na bieżąco odsyłać na druga stronę spowrotem do Afryki poprawność polityczna zniszczy Europę

  • Niehojny uk
   6 października, 11:48

   najliczniejszymi emigrantami sa pakistanczycy i afganczycy ktorych w uk jest okolo 5 milionów 90 procent to emigranci ekonomiczni

  • Przemko
   6 października, 11:55

   Brednie i bełkot, panie shwab. NIELEGALNYCH nachodzcow wsadzac do namiotow na max. 2 tyg, zrobić zdjęcia, pobrać odciski - i odsyłac do domu z zagrożeniem ze jak wróci to dostanie 3 lata ciężkiego wiezienia za nielegalne wtargniecie. A nie- wylawiac 5 km od brzegu Libii i zawozic do Włoch. ..

  • Polus
   6 października, 12:12

   A potem się chołota rzuca. Pakować to i odsyłać. Co idjoci myśleli że będą na nich robić. A tu co zdziwięnie wielkie

  • Robi
   6 października, 13:12

   Troszke za puzno sie obudzili.

  • A k
   6 października, 15:03

   Może by uzbroić straż graniczną w proce. No karabinów nie śmiem wymagać....

  • Jan
   6 października, 15:14

   pokazali w 2015r ze przyjmuja wszystkich to niech dalej to robia

  • Artur
   8 października, 04:02

   To nie są uchodźcy tylko dezerterzy. Kiedyś za to była kulka w głowę. Uchodźcem może być kobietą z dziećmi lub ludzie starsi a nie silni młodzi ludzie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.11.2019
  GBP 4.978 złEUR 4.279 złUSD 3.878 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama