Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Dwóch Polaków skazanych za handel narkotykami w UK

Dwóch Polaków skazanych za handel narkotykami w UK
Obaj mężczyźni zostali skazani na kary pozbawienia wolności. (Fot. National Crime Agency)
33-letni Dariusz Wilczyński z Derby i 37-letni Barosław Pieczyński z Measham zostali skazani kolejno na 10,5 oraz 4,5 lat pozbawienia wolności. Sąd Koronny w Birmingham wydał wyrok po śledztwie, które wspólnie przeprowadzili funkcjonariusze Met Police oraz National Crime Agency (NCA).
Reklama
Reklama

Jak przekazano na oficjalnej stronie NCA, 9 maja ok. 23:30, Dariusz Wilczyński zatrzymał się swoim samochodem marki BMW na Adison Road w Birmingham. Kilka minut później w samochodzie dostawczym Citroen podjechał do niego Barosław Pieczyński.

Policjantom udało zaobserwować się moment, w którym Pieczyński przekazuje Wilczyńskiemu torbę z narkotykami. Ten schował ją do bagażnika samochodu.

W sumie, jak przekazano, na miejscu znaleziono 9 kilogramów MDMA o rynkowej wartości £270 tys. W reklamówce sklepowej znaleziono również £24 tys. w gotówce.

Policjanci przyłapali przestępców z Polski na gorącym uczynku. (Fot. National Crime Agency)

Podczas przesłuchania, Wilczyński poinformował śledczych, że nie miał wiedzy o narkotykach i nie wie, jak znalazł się w ich posiadaniu. Przekazał także, że na szybie lokalnego sklepu reklamował swoje usługi dostawcze i ktoś się z nim skontaktował, aby odebrał dla niego paczkę. Polak dodał, że usunął wszystkie e-maile w tej sprawie i nie wie, kim była osoba składająca u niego zamówienie.

"Społeczeństwo jest bezpieczniejsze, kiedy ci ludzie są za kratami" - przekazał Matt McMillan, szef Organised Crime Partnership.

"Handel narkotykami to główne źródło dochodów dla zorganizowanych grup, które zaangażowane są również w inne przestępstwa. Wykorzystamy każdy dostępny specjalistyczny środek, aby walczyć z tym zagrożeniem" - zapewnił policyjny ekspert.

Czytaj więcej:

Irlandia: Polak z 47 wyrokami zostanie wydalony

Polak skazany na ponad 8 lat za przestępstwa seksualne

Manchester: Polska skrajna prawica zorganizowała "piknik wolności"

18-letni Polak skazany za posiadanie materiałów terrorystycznych

33-letni Polak z Leeds skazany za skrajnie prawicowy ekstremizm

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama