Menu

Polscy turyści po upadku Neckermann Polska "planowo wracają do kraju"

Polscy turyści po upadku Neckermann Polska "planowo wracają do kraju"
Skutki upadku biura podróży odczuło wielu polskich turystów, ale sytuacja jest stabilna. (Fot. Getty Images)
Turyści po upadku biura podróży Neckermann Polska planowo wracają do kraju. Dziś do Polski wróci kolejne 350 osób, a w weekend przyleci następne 1 000 - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Reklama

Jak podał urząd, na razie nie było konieczności sprowadzania turystów przed czasem. "Urząd sukcesywnie opłaca z gwarancji ubezpieczeniowej nieopłacone miejsca hotelowe" - podano.

25 września biuro podróży Neckermann Polska złożyło w urzędzie marszałkowskim oświadczenie o niewypłacalności. Marszałek województwa natychmiast wydał dyspozycję uruchomienia gwarancji ubezpieczeniowych biura.

W momencie złożenia przez biuro oświadczenia o niewypłacalności, poza granicami kraju przebywało 3 600 turystów. W środę do Polski wróciła grupa ok. 500 osób, a wczoraj 230. Dziś ma wrócić następne 350 osób z Maroka, Hiszpanii i Grecji. Turyści przylecą do Katowic i Warszawy (w sumie będzie to pięć lotów czarterowych). Część z nich wróci lotami rejsowymi.

Thomas Cook był obecny w Polsce pod nazwą handlową Neckermann Polska. (Fot. Getty Images)

W weekend - jak zaplanowano - do kraju powinno wrócić ok. 1 000 turystów przebywających na wakacjach m.in. w Turcji, Egipcie, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, biuro podróży sprzedało ok. 20 tys. wycieczek na sezon jesienno-zimowy. "Ci klienci biura podróży powinni kontaktować się bezpośrednio z ubezpieczycielem - firmą Allianz Partners" - przypomniał urząd.

Dodał także, że "sytuacja turystów, którzy sygnalizowali problemy w hotelach na tę chwilę wydaje się być ustabilizowana, a pojawiające się incydenty wypraszania turystów z hoteli zostały załagodzone wspólnie ze służbami konsularnymi".

Czytaj więcej:

Biuro podróży Thomas Cook ogłosiło upadłość

Upadek Thomas Cook: Ryanair i Jet2 "potroiły ceny biletów w ciągu 24 godzin"

Bankructwo Thomas Cook: Szefowie firmy "zarabiali miliony"

Koszmar polskich turystów. Są wyrzucani z hoteli

Turystyczny krach na Majorce. Na urlop nie dotrze 25 tys. turystów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 13.08.2020
  GBP 4.865 złEUR 4.401 złUSD 3.718 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama