Menu

Von der Leyen: Brexit nie jest końcem, jest początkiem przyszłych relacji

Von der Leyen: Brexit nie jest końcem, jest początkiem przyszłych relacji
Przyszła szefowa KE chciałaby "dobrej współpracy" z Brytyjczykami. (Fot. Getty Images)
Brexit, jeśli do niego dojdzie, nie jest końcem; jest raczej początkiem przyszłych stosunków - zapewniła przyszła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
Reklama

"Chciałabym, aby te stosunki, tak jak w przeszłości, były dobre i w przyszłości. Dlatego też komisarz Phil Hogan do spraw handlu, który będzie zajmować się różnymi umowami handlowymi, to świetny wybór" - oceniła von der Leyen.

Wcześniej przyszła szefowa KE poinformowała, że Irlandczyk Hogan został kandydatem na unijnego komisarza ds. handlu. Pytano ją, czy wybór Hogana na to stanowisko wynika z faktu, że jest on Irlandczykiem, czyli obywatelem państwa, które graniczy z Wielką Brytanią.

Jak dodała von der Leyen, w kwestii Brexitu ważne jest, by zapewnić bardzo dobre porozumienie o wolnym handlu miedzy Wielką Brytanią a Wspólnotą. "Będzie to określało jakość stosunków w przyszłości" - wskazała.

Podkreśliła też, że choć nie chce Brexitu, będzie postępować "z poszanowaniem" decyzji podjętej przez Zjednoczone Królestwo.

  Komentarze
  • BG
   11 września 2019, 09:56

   Prawda jest taka ze niezaleznie od tego czy wyjda z umowa czy bez beda tego ujemna skutki dla gospodarki. Wieksze lub mniejsze, dlugotrwale lub zaledwie kilkumiesieczne. Tak czy siak najbardziej odbije sie to na zwyklych szarych obywatelach (pewnie w sporej wiekszosci na tych ktorzy glosowali za opuszczeniem UE). Jezeli ktos wierzy ze bedzie inaczej jest zwyczajnie naiwny. Zas ci na stolkach ktorzy bija piane napewno przetrwaja nie moczac sobie nog.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 11.08.2020
  GBP 4.893 złEUR 4.402 złUSD 3.739 złCHF 4.090 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości