Menu

Papież: Na świecie jest ukryty ocean dobra

Papież: Na świecie jest ukryty ocean dobra
"Ojciec Święty z radością przyjął wiadomość o tej inicjatywie". (Fot. Getty Images)
Na świecie jest 'ukryty ocean dobra, które rośnie i pozwala mieć nadzieję na dialog' - tak papież Franciszek ocenił powołanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich komitetu ds. realizacji 'Dokumentu o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia', który podpisał w lutym podczas swej historycznej wizyty w Abu Zabi.
Reklama

Słowa Franciszka przytoczono wczoraj w oświadczeniu dyrektora watykańskiego biura prasowego Matteo Bruniego.

Ogłosił on: "W związku z niedawnym powstaniem wyższego Komitetu do realizacji celów zawartych w Dokumencie o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia, podpisanego w lutym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich z wielkim imamem al-Azhar, Ojciec Święty z radością przyjął wiadomość o tej inicjatywie".

Następnie rzecznik Watykanu przytoczył słowa Franciszka: "Chociaż, niestety, często zło, nienawiść, podział mają rozgłos, istnieje ukryty ocean dobra, które rośnie i pozwala nam mieć nadzieję na dialog, na wzajemne poznanie, na możliwość budowania, wraz z wierzącymi innych religii i z wszystkimi mężczyznami i kobietami dobrej woli, świata braterstwa i pokoju".

Papież odbył w lutym historyczną wizytę w Abu Zabi. (Fot. Getty Images)

"Ojciec Święty wspiera prace Komitetu służące propagowaniu Dokumentu, dziękuje Zjednoczonym Emiratom Arabskim za konkretne zaangażowanie na rzecz ludzkiego braterstwa i ufa, że podobne inicjatywy będą mogły mnożyć się w świecie" - podał Watykan.

Dokument podpisany przez papieża i wielkiego imama szejka Ahmada al-Tajeba z kairskiego Uniwersytetu al-Azhar uważany jest za bardzo ważny krok w relacjach i dialogu Kościoła katolickiego ze światem islamu.

We wprowadzeniu do tej deklaracji podkreślono: "Wiara prowadzi wierzącego, by w drugim dostrzegł brata lub siostrę, których należy wspierać i miłować. Przez wiarę w Boga, który stworzył wszechświat, stworzenia i wszystkie istoty ludzkie (równe ze względu na Jego miłosierdzie), ludzie wierzący są wezwani do wyrażenia tego ludzkiego braterstwa poprzez ochronę stworzenia i całego wszechświata oraz wspieranie wszystkich osób, szczególnie tych najuboższych i najbardziej potrzebujących". 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama