Menu

Zarzuty dla podejrzanego o grożenie Polce-muzułmance i jej dziecku

Zarzuty dla podejrzanego o grożenie Polce-muzułmance i jej dziecku
Polka została zaatakowana podczas spaceru z dzieckiem. (Fot. Getty Images)
Zarzut kierowania gróźb karalnych i znieważenia z powodu przynależności wyznaniowej usłyszał 34-letni Marcin S. Miał on zaatakować 22-letnią Polkę, która jest wyznania muzułmańskiego oraz jej 3-miesięcznego synka.
Reklama

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Do ataku na kobietę spacerującą z dzieckiem w wózku doszło w ubiegły piątek na rzeszowskich bulwarach.

Jak poinformowała zastępca szefowej tej prokuratury prok. Katarzyna Drupka, mieszkający w podrzeszowskiej miejscowości Marcin S. został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych z powodu przynależności wyznaniowej oraz znieważenia z tego samego powodu. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

"Marcin S. częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Przyznał się, że znieważył kobietę, zaprzeczył jednak, że groził jej śmiercią i że wypowiadał hitlerowskie słowa i wykonywał hitlerowskie gesty" – wyjawiła prok. Drupka.

Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji. (Fot. Getty Images)

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w godzinach wczesnopopołudniowych podczas spaceru 22-letniej mieszkanki Rzeszowa - Polki, która jest muzułmanką, z malutkim synkiem w wózku po bulwarach. Według pokrzywdzonej, mężczyzna mijając ją miał zwrócić uwagę na jej strój, charakterystyczny dla wyznawców islamu (miała chustę zasłaniającą włosy), szarpnąć wózek z jej dzieckiem i zacząć wykrzykiwać w jej kierunku obraźliwe hasła, wyzywać ją i dziecko od brudasów, pokazywać nazistowski gest i krzyczeć "White Power!" oraz grozić śmiercią.

Napastnika odciągnęła od zaatakowanej kobiety jego towarzyszka.

Marcin S. w czasie przesłuchania utrzymywał, że kobieta prowadząc wózek zapatrzyła się i mogła wjechać w niego, więc "tylko dotknął wózek" i odepchnął. Wówczas miała się wywiązać słowna przepychanka.

Prok. Drupka dodała, że poszukuje świadków, którzy widzieli zajście. Pokrzywdzona zrobiła napastnikowi zdjęcie, które może posłużyć do jego identyfikacji. W tamtym miejscu nie ma natomiast kamer monitoringu, z których zapisy mogłyby stanowić materiał dowodowy.

Rzeszów uchodzi za jedno z najbardziej tolerancyjnych miast w Polsce. (Fot. Getty Images)

Zaatakowana kobieta opowiedziała o zajściu na blogu "Islamista".

Marcin S. został zatrzymany wczoraj. Towarzysząca mu na rzeszowskich bulwarach kobieta także została przesłuchana w charakterze świadka. Prokuratura nie ujawnia treści jej zeznań.

Wobec Marcina S. prokuratura zastosowała dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 1,5 tys. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

O wszczęcie śledztwa zawnioskowała rzeszowska policja, która przyjęła zgłoszenie od zaatakowanej kobiety.

  Komentarze
  • Typ
   10 sierpnia 2019, 14:33

   w Polsce jeszcze bedziecie plakac

  • Biznesmen z nazwy.
   10 sierpnia 2019, 17:23

   Nie wiem czego ale z mózg mój usuwa literę "r" z nazwiska tej pani . Pozdrawiam kreatywnych.

  • Aa
   10 sierpnia 2019, 19:55

   Kobiety muzlumanki sa bardzo agresywne tak samo jak ich partnerzy w stosunku do niewiernych. Zreszta to polska tu sie turbanow nie nosi!. Zacznijmy sie wreszcie szanowac.

  • Do MarcinKaminski
   10 sierpnia 2019, 21:47

   A chcialbys zeby tobie podgrzewano stopy az stopnieją tak jak inwizycja to robila w imie boga wszechmogącego?

  • Thinkacy
   11 sierpnia 2019, 07:59

   ok sa narwancy i czasami trzeba kogos zateperowac, ale
   Mysle ze wszystkich polakow za przynaleznosc wyznaniowa czyli do /kosciola katolickiego/ czyli wszystkich ktorzy tam przynaleza powinno sie pozamykac i nauczyliby sie wtedy Tolerancji

  • THC
   11 sierpnia 2019, 12:18

   Jak to w polsce, brak tolerancji, nic nowego. Stereotypy rzadza w polsce. Co za plebs. hue hue hue ;D

  • Pakistan
   12 sierpnia 2019, 05:49

   Żona mojego kolegi siedzi tylko w kuchi a on na nią zasiłkie bierze, trzeba uważać na emigrantów

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama