Menu

Młode Irlandki na wakacjach zgłaszają gwałt średnio co 48h

Młode Irlandki na wakacjach zgłaszają gwałt średnio co 48h
Gwałt pozostawia piętno na całe życie. (Fot. Getty Images)
Za 'bardzo niepokojące' uznano doniesienia centrum Cork Sexual Violence Centre (CSVC), które zaapelowało do młodych Irlandek o rozwagę podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicę. Organizacja przytoczyła dane, według których skala gwałtów jest wyższa, niż powszechnie się uważa.
Reklama

Działacze CSVC ujawnili, że tylko w ostatnich dwóch tygodniach otrzymali 6 spraw związanych ze gwałtami. Jak zauważono, wszystkie zgłoszenia dotyczą młodych kobiet w zagranicznych miejscach wypoczynkowych, które powszechnie uchodzą za "miejsca imprez dla młodych ludzi".

Na Zielonej Wyspie głośno było niedawno o gwałcie, którego dokonano na młodym Irlandczyku w nadmorskim kurorcie w Hiszpanii. Nowe doniesienia wskazują, że problem jest większy niż sądzono.

"To bardzo niepokojące, że w tak krótkim czasie mamy tyle przypadków gwałtów. Wiele osób było na takich wakacjach po raz pierwszy bez nadzoru rodziców" - wskazuje Mary Crilly z CSVC.

Jak zauważa dziennik "Irish Independent", za wszystkimi atakami mają stać "młodzi anglojęzyczni turyści z Irlandii lub Wielkiej Brytanii". Żaden przypadek nie był związany z dokonaniem gwałtu przez osobę miejscową, dlatego aktywiści apelują o rozwagę.

"To, że ktoś mówi w tym samym języku lub ma podobne zainteresowania czy pochodzenie nie oznacza, że możesz mu zaufać" - apelują działacze z CSVC.

Następstwa napaści na tle seksualnym są traumatyczne dla wszystkich ofiar, które są zdezorientowane, zawstydzone i zaniepokojone tym, że ich rodzina może się dowiedzieć o zajściu. Wszystkie ofiary wykazują również tendencję do obwiniania się.

Cork Sexual Violence Centre wezwało rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii, aby skupiły się na lepszej edukacji młodych ludzi w zakresie zdrowych zachowań seksualnych.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.08.2020
  GBP 4.869 złEUR 4.399 złUSD 3.723 złCHF 4.091 zł

  Sport


  Sport

  Reklama