Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Balon z twarzą Johnsona będzie latał nad Londynem

Balon z twarzą Johnsona będzie latał nad Londynem
Organizatorzy protestu zadbali o najdrobniejsze detale, aby kandydat na premiera odpowiednio odczytał ich przesłanie. (Fot. March for Change)
Potężny balon z karykaturą kandydata na premiera Wielkiej Brytanii będzie unosił się nad Londynem podczas jutrzejszych protestów przeciwko Brexitowi i polityce Borisa Johnsona - informuje 'Metro'.
Reklama

Johnson to kolejny polityk po Donaldzie Trumpie, który będzie "latał" nad miastem. W lipcu br. i w 2018 r. balon z karykaturalnym wizerunkiem amerykańskiego prezydenta, przedstawionego jako "wielkie, rozzłoszczone dziecko", był wyrazem sprzeciwu mieszkańców Wielkiej Brytanii wobec polityki Trumpa.

Teraz londyńczycy będą protestować przeciwko byłemu burmistrzowi Londynu i ministrowi spraw zagranicznych. Fundusze (6 tys. funtów) na napompowanie Johnsona helem zbierano w internetowej kampanii crowdfundingowej. 

W kampanii referendalnej w 2016 r. Johnson przekonywał, że członkostwo w UE kosztuje kraj 350 milionów funtów tygodniowo. (Fot. Getty Images)

Organizatorzy - March for Change - zadbali o najdrobniejsze detale, aby kandydat na premiera Wielkiej Brytanii odpowiednio odczytał ich przesłanie. "Boris blimp" ma rozczochrane włosy i i t-shirt z rysunkiem autobusu przewożącego 350 milionów funtów.

Nowy balon został zaprojektowany tak, aby niesławną obietnicę Johnsona, dotyczącą "miionów funtów, które po Brexicie zasilą NHS", opisać jako "nic oprócz gorącego powietrza".

"Kilka dni przed wybraniem nowego premiera, wyjaśnijmy Borisowi Johnsonowi, że chcemy powstrzymać chaos Brexitu. Wielkie globalne wyzwania - od zmian klimatu po terroryzm - możemy rozwiązać tylko dzięki współpracy z Europą i resztą świata" - podkreślają organizatorzy marszu.

Protestujący zgromadzą się jutro w południe w Park Lane w Londynie, skąd udadzą się do Westminster.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama