Menu

IKEA zbuduje na Wyspach tanie domy

IKEA zbuduje na Wyspach tanie domy
IKEA to nie tylko meble, ale również domy. (Fot. Getty Images)
Radni nadmorskiego Wirthing (hr. West Sussex) dali IKEI zielone światło na budowę 162 niedrogich domów. 'Na taką nieruchomość będzie stać samotnego rodzica z przeciętną pensją' - przekonuje szwedzki gigant.
Reklama

Na razie nie wiadomo, ile będzie kosztował nowy dom od IKEA. Firma chce jednak, aby na zakup mieszkania Boklok z dwoma sypialniami stać było "samotnego rodzica, który - po opłaceniu kosztów mieszkaniowych - będzie jeszcze w stanie coś sobie odłożyć".

Najnowsze dane z Krajowego Biura Statystycznego (ONS) pokazały, że w 2018 r. średnie ceny domów w Worthing były 11,7 razy wyższe od przeciętnych rocznych wynagrodzeń. Dla porównania, dla Anglii i wskaźnik ten wynosił 7,8.

Prefabrykowane domy z serii Boklok powstały już m.in. w Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii. (Fot. Facebook/Boklok)

Jak poinformowała rada miasta, dostęp do domów od meblowego giganta będzie doskonałą okazją dla osób z przeciętnym wynagrodzeniem, które w 2015 r.  wynosiło 25 458 funtów.

Budowa tanich nieruchomości ma rozpocząć się we wrześniu 2020 r., a do pierwszych domów będzie można wprowadzić się w kwietniu 2021 r.

Konstrukcja budynków ma umożliwić maksymalnie efektywne zagospodarowanie niewielkiej przylegającej do nich przestrzeni. Materiały użyte w konstrukcji i do wyposażenia są energooszczędne, czym wpisują się w koncepcję zrównoważonego budownictwa. 

Prefabrykowane domy z serii Boklok powstały już m.in. w Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.08.2020
  GBP 4.883 złEUR 4.406 złUSD 3.736 złCHF 4.081 zł

  Sport


  Sport

  Reklama