Menu

Igrzyska Europejskie w 2023 roku odbędą się w Krakowie!

Igrzyska Europejskie w 2023 roku odbędą się w Krakowie!
Stolica Małopolski będzie gospodarzem Igrzysk Europejskich w 2023 roku. (Fot. Getty Images)
Zgromadzenie Generalne Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich (EOC) jednogłośnie zadecydowało wczoraj w Mińsku o poparciu polskiej kandydatury do organizacji Igrzysk Europejskich 2023. 'To wielka szansa dla Krakowa i Małopolski' - ocenił wiceprezes PKOl Tomasz Poręba.
Reklama

"Jest to efekt półrocznych zabiegów, które Polski Komitet Olimpijski prowadził w kontekście przyznania tej imprezy Polsce" - wyjaśnił Poręba, pełniący funkcję wiceprezesa PKOl do spraw kontaktów zewnętrznych. "Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo się z tego cieszę. To wielka szansa na rozwój, wielka szansa dla Krakowa, Małopolski ale też całego kraju na wzmocnienie pozytywnego wizerunku dużego europejskiego kraju" - podkreślił.

Polska kandydatura zgłoszona została do EOC 31 maja w oparciu o listy intencyjne podpisane przez Prezydenta Miasta Krakowa i Marszałka Województwa Małopolskiego potwierdzające ich gotowość do podjęcia się roli współgospodarzy tej imprezy.

Ogłaszając decyzję przewodniczący EOC Słoweniec Janez Kocijancic zauważył, że miasto Kraków i region mają bogatą infrastrukturę sportową, którą z powodzeniem można będzie wykorzystać podczas Igrzysk.

Będzie to trzecia edycja tej wielkiej międzynarodowej imprezy sportowej. Pierwsze Igrzyska Europejskie odbyły się przed czterema laty w azerbejdżańskim Baku. Drugie, rozpoczęte w piątek, organizuje stolica Białorusi - Mińsk. W zawodach, które potrwają do 30 czerwca, weźmie udział ponad 4 000 sportowców, w tym liczna reprezentacja Polski. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama