Menu

Polka porwana w Niemczech odnaleziona we Francji

Polka porwana w Niemczech odnaleziona we Francji
47-letnia kobieta została oswobodzona przez francuską policję. (Fot. Getty Images)
Polska pielęgniarka, która została uprowadzona ponad tydzień temu w miejscowości Aspach w okolicach Stuttgartu, na południu Niemiec, została uwolniona przez francuską policję. Dwaj porywacze - również Polacy - trafili do aresztu.
Reklama

47-letnia kobieta została oswobodzona wczoraj późnym popołudniem - poinformowała prokuratura w Stuttgarcie. Porywacze - 51-letni były partner kobiety oraz jego 23-letni kolega - zostali ujęci we Francji.

Według rzecznika lokalnej policji, "biorąc pod uwagę okoliczności, porwana ma się dobrze". Ujawnił on, że uprowadzenie zostało drobiazgowo zaplanowane, szczegóły nie są jednak jeszcze znane. Policja wciąż bada przebieg całej sprawy.

Do porwania doszło 3 czerwca. Ronald Kroetz, rzecznik komisariatu policji okręgu Aalen, w którego jurysdykcji leży Aspach, poinformował, że kobieta została wywieziona z Niemiec kamperem do Francji. Opuszczony pojazd znaleziono w lesie nieopodal Strasburga.

"Zabezpieczone w samochodzie ślady wskazują na zastosowanie przemocy" - oświadczył Kroetz. "Jeden z porywaczy, 51-latek, jest niebezpieczny: zachowuje się agresywnie i ma problemy psychiczne" - ostrzegał.

Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta niedawno zakończyła relację ze swoim partnerem, zgodziła się jednak na ostatnie spotkanie, na które podejrzany przyjechał z Polski. Prawdopodobnie mężczyzna wykorzystał tę okazję, żeby dokonać porwania.

Żaden z podejrzanych o uprowadzenie nie był wcześniej notowany przez policję w Niemczech. Wobec obu mężczyzn został wydany Europejski Nakaz Aresztowania (ENA). Policja opublikowała również wizerunki obu domniemanych porywaczy.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama