Menu

Brytyjskie media o imigrancie z Rumunii: Przyleciał w piątek, dzień później dokonał kradzieży

Brytyjskie media o imigrancie z Rumunii: Przyleciał w piątek, dzień później dokonał kradzieży
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. (Fot. Getty Images)
Brytyjska prasa opisuje dziś historię 20-letniego imigranta z Rumunii, który pierwsze przestępstwo popełnił już dzień po przylocie do Wielkiej Brytanii. Leonard-Valter Tudor przybył na Wyspy w piątek, a już w poniedziałek został skazany przez sąd.
Reklama

20-latek z Rumunii oświadczył za pośrednictwem tłumacza, że pomimo trudnego początku, po odbyciu wyroku skazującego chce pozostać w Zjednoczonym Królestwie.

Leonard-Valter Tudor, zaledwie dzień po przybyciu na Wyspy, udał się do sklepu TK Maxx, a następnie schował ubrania do wyłożonej folią aluminiową torby. Mężczyzna chciał w ten spsoób uniknąć wykrycia przez detektory przed wyjściem. 

20-latka niezwłocznie aresztowano za próbę kradzieży po tym, jak ochroniarze w sklepie odkryli jego intencje. "Podczas przesłuchania oskarżony oznajmił, że przyleciał do kraju dzień wcześniej. Na ulicy miał spotkać swojego rodaka, którego rzekomo nie zna. To właśnie za jego namową udał się do sklepu, aby dokonać kradzieży" - przekazał prokurator Sanjay Jerath. 

"Miał torbę wyłożoną folią aluminiową i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów" - dodał oskarżyciel.

20-latek został - decyzją sądu - wysłany do więzienia dla młodych przestępców na 16 tygodni. Po odbyciu kary mężczyzna zamierza pozostać w Wielkiej Brytanii.

 

  Komentarze


  • RumuniToBarany
   12 czerwca, 18:23

   smiesza mnie takie niepelnosprytne akcje, skoro sie tak dobrze przygotowal i wlozyl tyyyyle zachodu w przygotowanie 'antywykrywaczowej' torby wylozonej folia aluminiowa, to moogl sobie przygotowac plan B lub nawet C, czyli jaki? a taki zeby spie*dalac ze sklepu jak go zlapali za reke. ale baran zawsze pozostanie baranem.

  • Ddd
   12 czerwca, 18:56

   TUDOR.... Tudor? ... Hmmm... Ciekawe, z których to on Tudorów?

  • Ja
   12 czerwca, 21:37

   Napiszcie co Anglicy wyrabiają a nieciągłe piszecie o imigrantach

  • Dziamdziak
   12 czerwca, 22:14

   Tudor? Jaki znowu Rumun, to Anglik! I to jeszcze arystokrata, potomek Henryka VIII, Elki I i Maryski Tudor hehehe! Pozdro dla znajacych odrobine historii.

  • Przemko
   13 czerwca, 09:47

   kiedy mnie trojka pijanych ANGOLI okradła z komorki i dokumentow ; mimo ze zlapalem dwojke z nich, a milicja ich skula i zawiozla na posterunek - po ROKU intensywnego dochodzenia dostałem info, ze umarzaja sprawe bo uny siem nie przyznajom. rumun tez ukradł towar za 300 funtów?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama