Menu

Brytyjskie media o imigrancie z Rumunii: Przyleciał w piątek, dzień później dokonał kradzieży

Brytyjskie media o imigrancie z Rumunii: Przyleciał w piątek, dzień później dokonał kradzieży
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. (Fot. Getty Images)
Brytyjska prasa opisuje dziś historię 20-letniego imigranta z Rumunii, który pierwsze przestępstwo popełnił już dzień po przylocie do Wielkiej Brytanii. Leonard-Valter Tudor przybył na Wyspy w piątek, a już w poniedziałek został skazany przez sąd.
Reklama

20-latek z Rumunii oświadczył za pośrednictwem tłumacza, że pomimo trudnego początku, po odbyciu wyroku skazującego chce pozostać w Zjednoczonym Królestwie.

Leonard-Valter Tudor, zaledwie dzień po przybyciu na Wyspy, udał się do sklepu TK Maxx, a następnie schował ubrania do wyłożonej folią aluminiową torby. Mężczyzna chciał w ten spsoób uniknąć wykrycia przez detektory przed wyjściem. 

20-latka niezwłocznie aresztowano za próbę kradzieży po tym, jak ochroniarze w sklepie odkryli jego intencje. "Podczas przesłuchania oskarżony oznajmił, że przyleciał do kraju dzień wcześniej. Na ulicy miał spotkać swojego rodaka, którego rzekomo nie zna. To właśnie za jego namową udał się do sklepu, aby dokonać kradzieży" - przekazał prokurator Sanjay Jerath. 

"Miał torbę wyłożoną folią aluminiową i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów" - dodał oskarżyciel.

20-latek został - decyzją sądu - wysłany do więzienia dla młodych przestępców na 16 tygodni. Po odbyciu kary mężczyzna zamierza pozostać w Wielkiej Brytanii.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama