Menu

Virgin Trains zapowiada rewolucję na brytyjskiej kolei

Virgin Trains zapowiada rewolucję na brytyjskiej kolei
Przewoźnik zamierza podnieść poziom usług kolejowych w UK. (Fot. Getty Images)
Przedsiębiorstwo kolejowe Richarda Bransona zapowiedziało wydanie aplikacji, która ma ułatwić podróżowanie brytyjskim pasażerom. Kupowanie biletów na pociągi Virgin Trains ma być prostsze, a sam przewoźnik zamierza dodatkowo podnieść jakość świadczonych usług, oferując wszystkim niższe ceny, rezerwację miejsc, ciepłe przekąski oraz darmowe Wi-Fi.
Reklama

Nowa aplikacja Virgin Trains będzie dobierać cenę biletu na podstawie szeregu czynników w taki sposób, aby docelowo była ona jak najniższa. Firmy kolejowe od lat zwracały uwagę, że system opłat jest nielogiczny i trudny do zrozumienia nawet dla samych pracowników. 

Konkurenci Virgin Trains uważają, że jeśli przewoźnikowi uda się zrealizować ten pomysł, może on podważyć założenia dotyczące przychodów w całym systemie kolejowym.

Dodatkowo, od maja 2021 r. firma Richarda Bransona chce zwiększyć jakość swoich usług, oferując na wszystkich swoich trasach rezerwacje miejsc, ciepłe posiłki oraz darmowe Wi-Fi.

Zdaniem ekspertów, Virgin Trains może sporo zmienić w branży kolejowej na Wyspach. (Fot. Getty Images)

Jak przekazało Virgin Trains, rezerwacja miejsc siedzących będzie obowiązkowa, a cena takiego biletu powinna być średnio o 10 procent niższa w porównaniu z ofertą konkurencji.

Przewoźnik zamierza również usprawnić proces zwrotu opłat za bilety. W przypadku każdego opóźnienia pociągu koszt zakupu biletu ma być zwracany automatycznie bez konieczności uprzedniego aplikowania o niego.

"Nowe usługi pozwolą nam przenieść doświadczenia klientów na brytyjskich kolejach na wyższy poziom i pokazać reszcie branży, jak powinno się to robić" - przekazał Phil Whittingham, dyrektor zarządzający Virgin Trains.

Informacje od Virgin Trains zbiegły się w czasie z rozporządzeniem Ministerstwa Transportu, które pozbawiło firmę wyłączności na obsługę linii kolejowej z London Euston do West Midlands. Powodem tej decyzji ma być negatywne podejście przewoźnika do zakupu planów emerytalnych dla pracowników.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama