Menu

Londyn: Coraz więcej dzieci przyłapanych z nożami

Londyn: Coraz więcej dzieci przyłapanych z nożami
Policjanci z Londynu walczą z coraz większą skalą przemocy w szkołach. (Fot. Getty Images)
Ponad 130 dzieci w wieku 10 i 11 lat zostało złapanych z nożami lub wykorzystało je do popełnienia aktów przemocy w londyńskich szkołach w ciągu ostatnich czterech lat - wynika z opublikowanych dziś przez Met Police danych.
Reklama

Jak zauważono, wśród 137 zarejestrowanych na terenie szkół przypadków, 14 dotyczyło dziewcząt. Dane obejmują okres od stycznia 2015 r. do kwietnia br.

W sumie 26 chłopców i 3 dziewczęta zostało przyłapanych na "próbie dokonania przestępstwa z użyciem broni". Kolejnych 97 chłopców i 11 dziewcząt zidentyfikowano wyłącznie jako posiadaczy broni białej - przekazał Scotland Yard.

Jak zauważają media, jeśli zwiększymy zakres wieku dzieci, liczba przypadków znacząco wzrasta. W ciągu ostatnich 4 lat w sumie na posiadaniu noża przyłapano 1 563 osoby w wieku do 14 lat. 

Scotland Yard przekazał, że bez kryterium wiekowego, wśród uczniów londyńskich szkół odnotowano 1 576 przestępstw z użyciem broni. Trzynaście przypadków dotyczyło posiadania broni palnej, a większość notowanych miało mniej niż 17 lat.

Coraz więcej młodych ludzi popełnia przestępstwa z użyciem noża. (Fot. Getty Images)

Londyńska policja postawiła dzieciom w sumie 208 zarzutów, w tym takie jak usiłowanie zabójstwa czy napaść fizyczna. 

Chris Keates, sekretarz generalny związku zawodowego nauczycieli NASUWT ostrzegł, że statystyki pokazują, iż szkoły muszą zastosować podejście "zero tolerancji dla noży". "Uczniowie i personel muszą być chronieni. Szkoły powinny dać uczniom i społeczności silny sygnał, że stosują wobec nich podejście zero tolerancji i zgłaszają wszystkie incydenty policji" - przekazał.

"Należy jednak pamiętać, że rozwiązywanie problemów przemocy i przestępstw z użyciem noży nie może być pozostawione wyłącznie szkołom. Są to problemy, które mają swoje korzenie w społeczeństwie" - dodał.

Szefowa Scotland Yardu Cressida Dick oceniła, że ​​przestępczość z użyciem noży jest na najwyższym poziomie w jej 35-letniej karierze, a w większości przypadków "przemoc napędzana jest przez gangi związane z handlem narkotykami". 

"Ciężko pracujemy nad zwalczaniem przestępczości w szkołach. Nasi oficerowie współpracują z placówkami edukacyjnymi, aby budować dobre relacje między policją, dziećmi, personelem i rodzicami" - dodała. 

Jak dodali przedstawiciele londyńskiej policji, w ciągu ostatnich 18 miesięcy władze Londynu zakupiły ponad 300 specjalnych bramek do szkół, które mają za zadanie wykrywać nożowników. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama