Menu

Wypadek samolotu na lotnisku w Modlinie

Wypadek samolotu na lotnisku w Modlinie
Do zdarzenia doszło ok. godz. 14:40 czasu lokalnego. (Fot. modlinairport.pl)
Wczoraj po południu na lotnisku w Modlinie doszło do wypadku awionetki szkoleniowej. Z maszyny o własnych siłach wyszli instruktor i kursant, których przewieziono do szpitala.
Reklama

Jak poinformowała oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim st. sierż. Sylwia Ochamańska, policja zgłoszenie o możliwym wypadku na lotnisku w Modlinie otrzymała ok. godz. 14:40 (czasu lokalnego).

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podczas lądowania awionetka z prawej strony dostała podmuch wiatru, w związku z czym instruktor podjął decyzję o odejściu na drugi krąg. W czasie tej czynności najprawdopodobniej zahaczono skrzydłem o opad, maszynę obróciło i wyniosło na pas zieleni.

"Z awionetki o własnych siłach wyszli instruktor i kursant bez widocznych obrażeń" - przekazała oficer. Obu przetransportowano do szpitala.

Na miejscu zdarzenia służby prowadziły oględziny i badały przyczyny zdarzenia.

W związku z wypadkiem awionetki cztery samoloty przekierowano na Lotnisko Chopina w Warszawie: z Ammanu, z Korfu, z Londynu Stansted i z Neapolu. Od godz. 15:40 wznowiono ruch na lotnisku.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama