Menu

Żółte ostrzeżenie dla ulewnego deszczu w Londynie

Żółte ostrzeżenie dla ulewnego deszczu w Londynie
W Londynie dziś sporo popada... (Fot. Getty Images)
Prognostycy z Met Office wydali dziś żółte ostrzeżenie w związku z zapowiedzią silnych opadów deszczu. Pogodowy alert obejmuje Londyn, południową Anglię oraz Walię.
Reklama

Eksperci od pogody ostrzegają mieszkańców Londynu zwłaszcza przed możliwością nagłego zalania domów. Obfite opady deszczu, które mają pojawić się po południu, potrwają do wieczora, a w niektórych regionach mogą potrwać do jutra.

Mieszkańcy brytyjskiej stolicy powinni dziś mieć przy sobie parasol. (Fot. Getty Images)

Władze miejskiego transportu ostrzegają z kolei przed zakłóceniami w kursowaniu pociągów i autobusów. Komunikacja w całym mieście może być utrudniona, więc należy przygotować się na dłuższą podróż.

Żółty alarm obowiązuje od dziś od 14:00 do 23:00. 

Synoptycy z Met Office dodali, że w niektórych miejscach może dojść do przejściowych problemów z zasilaniem. O sprawie zostały już poinformowane odpowiednie służby, które "trzymają rękę na pulsie".

W niektórych regionach UK już od rana pada deszcz. Meteorolodzy przekazali jednak, że są to niewielkie opady, a te obfite nadejdą dopiero w ciągu dnia. "Spodziewamy się w Londynie ponad 3 centymetrów wody na godzinę" - można przeczytać w komunikacie Met Office.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama