Menu

Aplikacja Amazona rozpozna odzież na zdjęciach i poleci zbliżone produkty

Aplikacja Amazona rozpozna odzież na zdjęciach i poleci zbliżone produkty
Funkcja ma też uwzględniać takie czynniki, jak m.in. marka, zakres cenowy i opinie nabywców. (Fot. Getty Images)
Nowa funkcja aplikacji Amazona pod nazwą 'StyleSnap' rozpozna odzież i styl na wgranym zdjęciu lub zrzucie ekranu i zaproponuje zbliżone produkty na platformie. Koncern Jeffa Bezosa zaprezentował funkcjonalność na konferencji o sztucznej inteligencji (AI).
Reklama

Na oficjalnym blogu Amazona podkreślono, że "StyleSnap" działa w oparciu o sztuczne sieci neuronowe wykorzystujące algorytmy deep learning. W swoich rekomendacjach funkcja ma kierować się nie tylko podobieństwem do rozpoznawanych na obrazie produktów odzieżowych (w tym ich kroju, barw i wzorów), lecz także uwzględniać takie czynniki, jak m.in. marka, zakres cenowy i opinie nabywców.

Serwis "The Verge" zwraca uwagę, że to nie pierwsze podejście Amazona do porad modowych komputerowego rozpoznawania obrazów i AI. W 2017 r. firma zaprezentowała kamerę Echo Look, która również miała rozpoznawać elementy stroju i udzielać porad. Zdaniem recenzentów, produkt nie sprawdził się jednak w tej roli, a jego oprogramowanie było podatne na błędy.

Komentatorzy wskazują w tym kontekście, że uruchomienie "StyleSnapa" dowodzi, iż Amazon nie zrezygnował z prób mocniejszego wejścia w dochodową branżę modową z wykorzystaniem AI. Firma będzie konkurowała na tym polu z takimi rywalami, jak brytyjski Asos, którego funkcja "Style Match" jest dostępna globalnie na iOS i Androida od marca ubiegłego roku.

Funkcja Amazon "StyleSnap" została ogłoszona na organizowanej przez koncern Jeffa Bezosa konferencji w Las Vegas w USA. 

Jeff Bezos, prezes i dyrektor generalny Amazona, od lat stawia na innowacje. (Fot. Getty Images)

  Komentarze
  • Dizajner
   7 czerwca, 09:29

   Czyli to bedzie o tak o: rozpozna, ze dana rzecza sa spodnie i poleci jakies spodnie :D

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama